Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie z Sebastianem Konowołem w Piekarach Śląskich. Promocja książki “Żołnierz cesarza

  • Dodano: 2021-08-24 11:15

Na piekarskiej mapie literackiej pojawił się nowy autor związany z tym miastem, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczeka w Piekarach Śląskich z ogromną przyjemnością zaprasza na spotkanie promujące debiutancką książkę Sebastiana Konowoła pt. "Żołnierz cesarza". Jest to powieść historyczna osadzona w starożytnym Rzymie w okresie panowania cesarza Septymiusza Sewera i jego następców - synów: Karakalli i Gety.

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia 2021 o godz. 17:30 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Wstęp wolny!

Spotkanie poprowadzi Łukasz Żywulski - kierownik Biblioteki Centralnej i opiekun Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich, pomysłodawca idei "Piekary Literackie" promującej piekarską literaturę piękną i jej autorów.

Z opisu wydawcy:

Kasjusz Arianus, wierny żołnierz imperium rzymskiego, po śmierci swego mentora, cesarza Sewera, powraca do Rzymu po kilkuletniej kampanii w Brytanii i rozpoczyna służbę u jego syna, imperatora Karakalli. Jednak czy obowiązki wobec nowego władcy nie staną w sprzeczności z kodeksem honorowym, którym żołnierz kierował się dotychczas w swej służbie? Czy Rzym i dom rodzinny, do których powrócił, okażą się tym samym Rzymem i tym samym domem, które opuszczał przed kilkoma laty? Jakie tajemnice przed Kasjuszem skrywa rodzina i jaki okaże się Karakalla, nowy władca świata rzymskiego? Co będzie ważniejsze dla żołnierza: lojalność czy własny honor?

Sebastian Konowoł urodził się w 1985 roku w Piekarach Śląskich. Ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Rozpoczął studia na bytomskim wydziale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale w pewnym momencie zorientował się, że ten kierunek za bardzo odbiegał od jego rzeczywistej pasji, czyli historii. Od lat się nią interesuje, zwłaszcza starożytnym Rzymem. Podróżował po świecie w poszukiwaniu pozostałości po rzymskiej kulturze. Odwiedził takie kraje jak Włochy, Turcja, Tunezja i wiele innych. W końcu postanowił przelać swoje zainteresowania na papier, wydając powieść historyczną pt. "Żołnierz cesarza", mając przy tym nadzieję, że przybliży zainteresowanym osobom historie niektórych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych władców i ludzi starożytnego Rzymu.

Spotkanie z Sebastianem Konowołem w Piekarach Śląskich. Promocja książki “Żołnierz cesarza”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również