Wiadomości z Piekar Śląskich

Spotkanie z Sebastianem Konowołem w Piekarach Śląskich. Promocja książki “Żołnierz cesarza

  • Dodano: 2021-08-24 11:15

Na piekarskiej mapie literackiej pojawił się nowy autor związany z tym miastem, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczeka w Piekarach Śląskich z ogromną przyjemnością zaprasza na spotkanie promujące debiutancką książkę Sebastiana Konowoła pt. "Żołnierz cesarza". Jest to powieść historyczna osadzona w starożytnym Rzymie w okresie panowania cesarza Septymiusza Sewera i jego następców - synów: Karakalli i Gety.

Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia 2021 o godz. 17:30 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d. Wstęp wolny!

Spotkanie poprowadzi Łukasz Żywulski - kierownik Biblioteki Centralnej i opiekun Izby Regionalnej w Piekarach Śląskich, pomysłodawca idei "Piekary Literackie" promującej piekarską literaturę piękną i jej autorów.

Z opisu wydawcy:

Kasjusz Arianus, wierny żołnierz imperium rzymskiego, po śmierci swego mentora, cesarza Sewera, powraca do Rzymu po kilkuletniej kampanii w Brytanii i rozpoczyna służbę u jego syna, imperatora Karakalli. Jednak czy obowiązki wobec nowego władcy nie staną w sprzeczności z kodeksem honorowym, którym żołnierz kierował się dotychczas w swej służbie? Czy Rzym i dom rodzinny, do których powrócił, okażą się tym samym Rzymem i tym samym domem, które opuszczał przed kilkoma laty? Jakie tajemnice przed Kasjuszem skrywa rodzina i jaki okaże się Karakalla, nowy władca świata rzymskiego? Co będzie ważniejsze dla żołnierza: lojalność czy własny honor?

Sebastian Konowoł urodził się w 1985 roku w Piekarach Śląskich. Ukończył Technikum Elektryczne w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Radzionkowie. Rozpoczął studia na bytomskim wydziale Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale w pewnym momencie zorientował się, że ten kierunek za bardzo odbiegał od jego rzeczywistej pasji, czyli historii. Od lat się nią interesuje, zwłaszcza starożytnym Rzymem. Podróżował po świecie w poszukiwaniu pozostałości po rzymskiej kulturze. Odwiedził takie kraje jak Włochy, Turcja, Tunezja i wiele innych. W końcu postanowił przelać swoje zainteresowania na papier, wydając powieść historyczną pt. "Żołnierz cesarza", mając przy tym nadzieję, że przybliży zainteresowanym osobom historie niektórych mniej znanych, a jednocześnie bardzo ciekawych władców i ludzi starożytnego Rzymu.

Spotkanie z Sebastianem Konowołem w Piekarach Śląskich. Promocja książki “Żołnierz cesarza”

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.