Wiadomości z Piekar Śląskich

Strażaków z OSP Dąbrówka Wielka i OSP Brzeziny Śląskie odwiedził minister Michał Wójcik

  • Dodano: 2023-07-18 09:00

Strażaków ochotników z OSP Dąbrówka Wielka i OSP Brzeziny Śląskie odwiedził wczoraj minister – członek Rady Ministrów Michał Wójcik, aby zapoznać się z ich potrzebami i wspomóc w działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Gospodarzami wizyty byli prezesi OSP w Dąbrówce Wielkiej Paweł Minkus i OSP w Brzezinach Śląskich Andrzej Cebula. Obecny był także bryg. mgr inż. Marcin Gąsowski – Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Wsparcie dla służby 

Tematem rozmów były możliwości wsparcia druhów ochotników w niezbędny sprzęt, przede wszystkim mundury, butle tlenowe, systemy odprowadzania spalin, ale i pojazdy bojowe. Nad koordynacją i przygotowaniem odpowiednich wniosków będą wspólnie czuwać Urząd Miasta oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich.

Pomoc finansowa z Funduszu Sprawiedliwości 

Fundusz Sprawiedliwości, czyli Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Jego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Dotacja z Funduszu Sprawiedliwości jest skierowana na wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom. Ponadto pozwala na realizację przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków, a także likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem. W tym wypadku dotyczy nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstw.

W 2021 r. do OSP w Dąbrówce Wielkiej trafił lekki samochód kwatermistrzowski marki MAN TGE 3.140 o wartości 192.555,27 zł. Kwota dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości wyniosła 190.575,27 zł, zaś wkład gminy to 1980 zł. Zakup auta był też możliwy, dzięki wsparciu, jakiego udzielił minister Michał Wójcik.

Strażaków z OSP Dąbrówka Wielka i OSP Brzeziny Śląskie odwiedził minister Michał Wójcik / fot. UM Piekary Śląskie


Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również