Wiadomości z Piekar Śląskich

Strzelał w kierunku policjantów – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

  • Dodano: 2020-07-17 11:00

Zarzut czynnej napaści, naruszenia nietykalności oraz znieważenia policjantów usłyszał 23-latek z Piekar Śląskich. Podczas interwencji przeprowadzanej przez stróżów prawa, mężczyzna zaczął strzelać w ich kierunku z pistoletu pneumatycznego.

Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż przed północą. Podczas interwencji przeprowadzanej przez stróżów prawa na ul. Andersa w Piekarach Śląskich, niespodziewanie zza sklepu wybiegł młody mężczyzna trzymający przedmiot przypominający broń palną. Napastnik oddał strzały w powietrze, po czym nie reagując na polecenia wydawane przez policjantów zaczął strzelać w ich kierunku, jednocześnie krzycząc, że ich zabije. Następnie mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany przez mundurowych z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Badanie alkomatem wykazało, że agresor był nietrzeźwy – w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Dzięki szczegółowej pracy technika kryminalistyki, odnaleziony i zabezpieczony został pistolet, którym posługiwał się zatrzymany.

Zbrodnia i kara

23-latek usłyszał już zarzut czynnej napaści, naruszenia nietykalności oraz znieważenia policjantów. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z siedzibą w Piekarach Śląskich. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Warto podkreślić, że w chwili zdarzenia na miejscu zebrała się liczna grupa osób, która w kierunku policjantów kierowała wyrazy niezadowolenia z faktu, że 23-latek strzelający w kierunku stróżów prawa został zatrzymany. Osoby te ewidentnie nie zdawały sobie sprawy z powagi sytuacji i zagrożenia, jakie spowodował mężczyzna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również