Wiadomości z Piekar Śląskich

"Świat należy do każdego". Spotkanie piekarskich policjantów z młodymi

  • Dodano: 2023-03-22 07:00, aktualizacja: 2023-03-21 23:01

Piekarscy policjanci uczestniczyli w akademii z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową. W tym roku hasłem przewodnim wspólnoty międzynarodowej jest pilna potrzeba zwalczania rasizmu i dyskryminacji rasowej, 75 lat po przyjęciu Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Zgodnie z Deklaracją, każdy człowiek ma prawo do wszystkich praw i wolności, bez względu na jakiekolwiek rozróżnienie, takie jak m.in. rasa, kolor skóry czy pochodzenie.

Walka z dyskryminacją rasową

Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową to okazja, aby przypomnieć, że dyskryminacja to sytuacja, w której człowiek ze względu na swoje cechy osobiste, takie jak m.in. rasa, pochodzenie etniczne, czy narodowość, jest traktowany mniej korzystnie niż inny człowiek w porównywalnej sytuacji. Niezależnie od przyczyny, wszelkie formy dyskryminacji są niewłaściwe i nie do zaakceptowania. Każdy człowiek ma prawo do godności i szacunku, bez względu na to, skąd pochodzi czy jaki jest kolor jego skóry. Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową obchodzony jest corocznie 21 marca i został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1966 roku.

Z tej okazji mundurowi uczestniczyli w akademii w Miejskiej Szkole Podstawowej numer 13 w Piekarach Śląskich, podczas której nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego pt. "Świat należy do każdego". Policjanci przeprowadzili także prelekcje na temat cyberprzestępczości i hejtu m.in. na tle rasowym czy narodowościowym. W związku z wojną na terenie Ukrainy oraz związanym z nią napływam uchodźców narodowości ukraińskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, piekarscy policjanci prowadzą działania mające na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowanie w Polskim społeczeństwie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również