Wiadomości z Piekar Śląskich

Światła przy dworcu już działają

  • Dodano: 2021-09-03 06:30, aktualizacja: 2021-09-02 20:38

Uruchomiono sygnalizację świetlną przy dworcu autobusowym na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II, Śląskiej i Maczka. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Łącznie pochłonęła 233.848 zł i znacząco podniesie bezpieczeństwo w tym rejonie miasta

Zadanie dotyczące budowy sygnalizacji świetlna na skrzyżowaniu przy dworcu autobusowym, otrzymało w głosowaniu 2020 r. największą liczbę głosów w całym Budżecie Obywatelskim – 2973 pkt. Dodatkowo Miasto Piekary Śląskie uzyskało dofinansowane w kwocie 187.078,40 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Opinie dotyczące budowy świateł w tym miejscu były podzielone, ale ostateczną decyzję podjęli mieszkańcy oddając swoje głosy w Budżecie Obywatelskim. Nowa sygnalizacja świetlna wpłynie na uspokojenie ruchu w tym rejonie oraz zapobiegnie licznym kolizjom drogowym do których dochodziło na skrzyżowaniu.

Przez pierwszy miesiąc prowadzone będą testy synchronizacji sygnalizacji, w celu uzyskania optymalnej przepustowości ruchu w zależności od pory dnia i jego natężenia.

Zarówno kierowców jak i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie miasta, w związku z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.