Wiadomości z Piekar Śląskich

Światła przy dworcu już działają

  • Dodano: 2021-09-03 06:30, aktualizacja: 2021-09-02 20:38

Uruchomiono sygnalizację świetlną przy dworcu autobusowym na skrzyżowaniu ulic: Jana Pawła II, Śląskiej i Maczka. Inwestycja ta została zrealizowana w ramach ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Łącznie pochłonęła 233.848 zł i znacząco podniesie bezpieczeństwo w tym rejonie miasta

Zadanie dotyczące budowy sygnalizacji świetlna na skrzyżowaniu przy dworcu autobusowym, otrzymało w głosowaniu 2020 r. największą liczbę głosów w całym Budżecie Obywatelskim – 2973 pkt. Dodatkowo Miasto Piekary Śląskie uzyskało dofinansowane w kwocie 187.078,40 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Opinie dotyczące budowy świateł w tym miejscu były podzielone, ale ostateczną decyzję podjęli mieszkańcy oddając swoje głosy w Budżecie Obywatelskim. Nowa sygnalizacja świetlna wpłynie na uspokojenie ruchu w tym rejonie oraz zapobiegnie licznym kolizjom drogowym do których dochodziło na skrzyżowaniu.

Przez pierwszy miesiąc prowadzone będą testy synchronizacji sygnalizacji, w celu uzyskania optymalnej przepustowości ruchu w zależności od pory dnia i jego natężenia.

Zarówno kierowców jak i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie miasta, w związku z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również