Wiadomości z Piekar Śląskich

Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 3

  • Dodano: 2020-10-14 06:30, aktualizacja: 2020-10-13 19:25

Trwa kompleksowy remont Miejskiego Przedszkola nr 3.

W ramach inwestycji dokonana zostanie całkowita przebudowa dachu, termoizolacja budynku, remont strefy wejściowej, a także wymiana instalacji C.O. i elektrycznej. Nastąpi również odtworzenie schodów oraz nawierzchni wokół budynku.

Na ten cel Miasto Piekary Śląskie pozyskało unijne dofinansowanie – projekt: "Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 3 w Piekarach Śląskich". Całkowity koszt przebudowy to 663 825,56 zł, zaś wartość dofinansowania stanowi 85% tej kwoty, czyli 564 251,73 zł. Dodatkowo udał się także pozyskać wsparcie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 99 574 zł.

Zakres robót w tym wypadku jest bardzo duży, pojawiły się także pewne problemy, które wpłynęły na wydłużenie prac. Ponadto finalnie podjęto decyzję o rozszerzeniu zakresu inwestycji. Dlatego pierwotny termin zakończenia remontu uległ wydłużeniu, liczymy jednak, że efekt końcowy wynagrodzi dłuższe oczekiwanie i przejściowe trudności.

Co istotne zmienione zostanie źródło ogrzewania na ekologiczne, remontowane są łazienki, wymieniane oświetlenie,  cała placówka będzie pomalowana i odświeżona. Przeprowadzony zostanie także remont kuchni i pomieszczeń technicznych.

Jak w przypadku każdego termomodernizowanego budynku, również i w Przedszkolu nr 3 pojawi się nowa, kolorowa elewacja. Zmiany doczeka się także otoczenie placówki, w tym dojście do samego budynku.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi priorytetowej IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – ZIT.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.