Wiadomości z Piekar Śląskich

Testowy pokaz filmu "Skarbek"

  • Dodano: 2021-05-28 07:00, aktualizacja: 2021-05-27 17:54

Wczoraj w kinie Zacisze odbył się przedpremierowy, testowy pokaz filmu "Skarbek" w reżyserii Tomasza Jurkiewicza realizowanego w 2020 roku na terenie Piekar Śląskich.

Twórcy filmu zaprosili na seans młodzież z piekarskich szkół, aby zasięgnąć pierwszej opinii na temat nowej produkcji. Jednym z głównych zadań publiczności była pierwsza ocena filmu i wyrażanie jej w specjalnie przygotowanych w tym celu ankietach.

"Skarbek" jest familijnym filmem przygodowym

Opowiada historię 11-letniego Janka, który zamiast na obozie superbohaterów, wakacje spędza u Babci na Górnym Śląsku, gdzie dzięki swojemu Pradziadkowi odkrywa magiczny świat śląskich legend i wierzeń górniczych. Od tej pory, wszystkie drogi prowadzą na Śląsk. Wraz z kolegą Bartkiem przeżywa pełną zwrotów akcji przygodę, starając się odzyskać magiczne sreberko i z jego pomocą uwolnić siostrę Janka – Zosię – z rąk nikczemnego Utopca.

Film był realizowany w zeszłym roku na terenie naszego miasta – przy ul. Wodnej oraz w Rezydencji Luxury Hotel na ul. Starej.  Ponadto rejestrowano także, przejazdy w rejonie DW 911, na ul. Roździeńskiego i Przyjaźni oraz Janty.

Na ekranach będzie można zobaczyć: Olgierda Łukaszewicza, Dorotę Pomykałę, Cezarego Kosińskiego, Sonię Bohosiewicz, Lecha Dyblika czy też Sebastiana Stankiewicza.

39-letni Tomasz Jurkiewicz, dotąd specjalizujący się w filmach dokumentalnych, kręcić będzie swoją drugą pełnometrażową "fabułę". "Skarbek”. Jurkiewicz pochodzi z Trzebini, ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego filmy krótkometrażowe (m.in. "Próba mikrofonu”, "Babcia wyjeżdża”) oraz dokumenty (m.in. "Radioakcja”, "Z pogranicza cudu”) zdobyły ponad 100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Udział w produkcji ma także miasto Piekary Śląskie, które współfinansowało film.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.