Wiadomości z Piekar Śląskich

Testowy pokaz filmu "Skarbek"

  • Dodano: 2021-05-28 07:00, aktualizacja: 2021-05-27 17:54

Wczoraj w kinie Zacisze odbył się przedpremierowy, testowy pokaz filmu "Skarbek" w reżyserii Tomasza Jurkiewicza realizowanego w 2020 roku na terenie Piekar Śląskich.

Twórcy filmu zaprosili na seans młodzież z piekarskich szkół, aby zasięgnąć pierwszej opinii na temat nowej produkcji. Jednym z głównych zadań publiczności była pierwsza ocena filmu i wyrażanie jej w specjalnie przygotowanych w tym celu ankietach.

"Skarbek" jest familijnym filmem przygodowym

Opowiada historię 11-letniego Janka, który zamiast na obozie superbohaterów, wakacje spędza u Babci na Górnym Śląsku, gdzie dzięki swojemu Pradziadkowi odkrywa magiczny świat śląskich legend i wierzeń górniczych. Od tej pory, wszystkie drogi prowadzą na Śląsk. Wraz z kolegą Bartkiem przeżywa pełną zwrotów akcji przygodę, starając się odzyskać magiczne sreberko i z jego pomocą uwolnić siostrę Janka – Zosię – z rąk nikczemnego Utopca.

Film był realizowany w zeszłym roku na terenie naszego miasta – przy ul. Wodnej oraz w Rezydencji Luxury Hotel na ul. Starej.  Ponadto rejestrowano także, przejazdy w rejonie DW 911, na ul. Roździeńskiego i Przyjaźni oraz Janty.

Na ekranach będzie można zobaczyć: Olgierda Łukaszewicza, Dorotę Pomykałę, Cezarego Kosińskiego, Sonię Bohosiewicz, Lecha Dyblika czy też Sebastiana Stankiewicza.

39-letni Tomasz Jurkiewicz, dotąd specjalizujący się w filmach dokumentalnych, kręcić będzie swoją drugą pełnometrażową "fabułę". "Skarbek”. Jurkiewicz pochodzi z Trzebini, ukończył reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego filmy krótkometrażowe (m.in. "Próba mikrofonu”, "Babcia wyjeżdża”) oraz dokumenty (m.in. "Radioakcja”, "Z pogranicza cudu”) zdobyły ponad 100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych.

Udział w produkcji ma także miasto Piekary Śląskie, które współfinansowało film.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również