Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa przebudowa ul. Damrota

  • Dodano: 2021-10-28 06:30, aktualizacja: 2021-10-27 18:54

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacyjne sp. z o.o. rozpoczęło dwie inwestycje na terenie miasta.

Pierwsze zadanie to: “Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Damrota, na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Konstytucji 3-go Maja i w ul. Bocznej”, zaś drugie “Przebudowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej”. Na Damrota pojawi się nowa nawierzchnia. Oba projekty powinny zostać zakończone jeszcze w tym roku.

“Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ul. Damrota, na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Konstytucji 3-go Maja i w ul. Bocznej w Piekarach Śląskich” opiewa na kwotę 1.281.040,81 zł netto. Zakres robót obejmuje budowę sieci wodociągowej i przyłączy wody do budynków. Sieć wodociągowa zostanie wykonana z rur PE w zakresie średnic 125mm-63mm, o łącznej długości około 770 m oraz zostanie wykonanych 39 szt. przyłączy. W ramach zadania zostanie także odtworzona nawierzchnia jezdni ul. Damrota i Bocznej oraz nawierzchnia chodników, zjazdów do posesji i bocznych dróg dojazdowych. Realizacja inwestycji była konieczna z uwagi na zły stan techniczny istniejącego wodociągu.

Czasowe wyłączenia

W tym przypadku występują czasowe wyłączenia ulicy z ruchu, jednak firma prowadząca prace zapewnia dojazd do posesji.

Niebawem rozpoczną się też pracę w rejonie ul. Szpitalnej. W przypadku zadania “Przebudowa kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej w Piekarach Śląskich” zgodnie z kosztorysem pochłonie 335 459,31 zł netto. Zakres robót obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Szpitalnej na odcinku od budynku przy ul. Józefa Sowińskiego 9 do wysokości placu zabaw przy ul. Szpitalnej o łącznej długości około 130m. Kanał sanitarny wykonany zostanie metodą wykopową z rur PVC o średnicy Ø315 mm oraz w technologii bezwykopowej (przewiertem sterowanym) z rur kamionkowych o średnicy Ø315 mm. Realizacja zadania przewiduje także budowę odcinków kanalizacji sanitarnej do przełączenia istniejących odprowadzeń  z budynków. Po zakończeniu robót teren zostanie przywrócony do stanu pierwotnego.

Wykonawcą obu inwestycji jest EKOBUD Glinica Sp. z o.o. Sp. K. Planowany termin zakończenia prac, to koniec grudnia 2021 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również