Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwa remont wiaduktu na DK 94

  • Dodano: 2021-01-05 08:15, aktualizacja: 2021-01-06 16:15

W grudniu 2020 r. pojawiły się utrudnienia związane z modernizacją wiaduktu w ciągu Drogi Krajowej nr 94 – ul. Frenzla w rejonie ul. Kluczborskiej. Na czas remontu wprowadzony został ruch wahadłowy.

Pod wiaduktem prowadzone są obecnie zaawansowane roboty związane z rozbiórką oczepu żelbetowego. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego,  wprowadzono ruch wahadłowy zmniejszając przez to obciążenie podpór. Dodatkowo ze względu na obciążenie dynamiczne od taboru, zmniejszono prędkość pojazdów na obiekcie. Zmiana organizacji ruchu uwzględnia możliwość włączenia się pojazdów z ul. Kluczborskiej co nieco wydłuża cykle przejazdu przez remontowany obiekt.

Od 11 stycznia zmianie ulegnie czas martwy cyklu, co powinno przyczynić się do znacznego upłynnienia ruchu. 

Roboty na DK 94 – ul. Frenzla, powinny się zakończyć do 31 stycznia 2021 r. Koszt inwestycji finansowanej przez Gminę Piekary Śląskie to 413.280 zł.

Przebieg prac uzależniony będzie od warunków atmosferycznych. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości omijanie tego odcinka drogi. Za utrudnienia przepraszamy.

Trwa remont wiaduktu na DK 94

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również