Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwają półkolonie w mieście

  • Dodano: 2021-07-13 07:00, aktualizacja: 2021-07-12 13:15

Piekarskie domy kultury organizują półkolonie letnie dla najmłodszych Piekarzan, zapewniając im wyjazdy i wspólną zabawę.

W jednych ośrodkach zakończyły się już kolejne turnusy, inne dopiero rozpoczynają swoje akcje

Półkolonie, w dniach 5-16 lipca, organizuje Miejski Dom Kultury przy Bytomskiej 73, który na bieżąco informuje w mediach społecznościowych o przebiegu kolejnych dni. Warsztaty plastyczne, wizyta w kinie “Zacisze”, sali zabaw,  wodne szaleństwa na terenie basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, poznawanie historii w Skansenie w Chorzowie skutecznie zapełniły pierwszy turnus. Pora na następny!

I odsłona półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 rozpoczęła się 28 czerwca. Wakacyjny czas upływa nieubłaganie i obecnie rozpoczyna się trzeci z kolei turnus. Co dotychczas robili podopieczni? Zajęcia plastyczne, wycieczka do sztolni Królowa Luiza, tarnogórskiego parku rozrywki, wizyta w parku w Świerklańcu, zdobycie Szyndzielni, zwiedzanie parku w Ogrodzieńcu – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci.

Niemniej intensywny był drugi tydzień wspólnego wypoczynku. Rozpoczął się pogadanką na temat bezpieczeństwa, podczas którego dzieci spotkały się z profilaktyk piekarskiej policji Aleksandrą Zydyk. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach, Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, podróżowali kolejką wąskotorową i przekonali się, jak dużo siły potrzeba, aby uruchomić drezynę.

Rozpoczynający się, 12 lipca, trzeci tydzień wspólnego wypoczynku będzie niemniej aktywny, a szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Spółdzielczy Dom Kultury i Klub Spółdzielni Mieszkaniowej są już po dwóch turnusach letnich działań animacyjnych. Dzieci w trakcie zajęć w Klubie SM przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 83 oraz w SDK przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 zapoznali się ze sztukami walki, praktykowali zajęcia jogi oraz fitness, uczyli się gry na “bumbumrurkach” oraz poznawali tajniki dogoterapii. Oprócz zajęć fakultatywnych dzieci miały okazję uczestniczyć w grach zespołowych, zajęciach plastycznych, turniejach gier planszowych oraz grze w tenisa stołowego. Nie było czasu na nudę! Przed SDK kolejne 2 turnusy zajęć, gier i animacji.

Do pierwszego turnusu, który rozpocznie się 19 lipca, przygotowuje się Ośrodek Kultury “Andaluzja”, który zaplanował dla dzieci wizytę w sali zabaw, spotkanie z alpakami, tyskim aquaparku i kinie.  W tym samym terminie zajęcia rozpocznie też Dzielnicowy Dom Kultury, który zaplanował łącznie trzy turnusy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również