Wiadomości z Piekar Śląskich

Trwają półkolonie w mieście

  • Dodano: 2021-07-13 07:00, aktualizacja: 2021-07-12 13:15

Piekarskie domy kultury organizują półkolonie letnie dla najmłodszych Piekarzan, zapewniając im wyjazdy i wspólną zabawę.

W jednych ośrodkach zakończyły się już kolejne turnusy, inne dopiero rozpoczynają swoje akcje

Półkolonie, w dniach 5-16 lipca, organizuje Miejski Dom Kultury przy Bytomskiej 73, który na bieżąco informuje w mediach społecznościowych o przebiegu kolejnych dni. Warsztaty plastyczne, wizyta w kinie “Zacisze”, sali zabaw,  wodne szaleństwa na terenie basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, poznawanie historii w Skansenie w Chorzowie skutecznie zapełniły pierwszy turnus. Pora na następny!

I odsłona półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 rozpoczęła się 28 czerwca. Wakacyjny czas upływa nieubłaganie i obecnie rozpoczyna się trzeci z kolei turnus. Co dotychczas robili podopieczni? Zajęcia plastyczne, wycieczka do sztolni Królowa Luiza, tarnogórskiego parku rozrywki, wizyta w parku w Świerklańcu, zdobycie Szyndzielni, zwiedzanie parku w Ogrodzieńcu – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci.

Niemniej intensywny był drugi tydzień wspólnego wypoczynku. Rozpoczął się pogadanką na temat bezpieczeństwa, podczas którego dzieci spotkały się z profilaktyk piekarskiej policji Aleksandrą Zydyk. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach, Park Leśnych Niespodzianek w Ustroniu, podróżowali kolejką wąskotorową i przekonali się, jak dużo siły potrzeba, aby uruchomić drezynę.

Rozpoczynający się, 12 lipca, trzeci tydzień wspólnego wypoczynku będzie niemniej aktywny, a szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2.

Spółdzielczy Dom Kultury i Klub Spółdzielni Mieszkaniowej są już po dwóch turnusach letnich działań animacyjnych. Dzieci w trakcie zajęć w Klubie SM przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 83 oraz w SDK przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 zapoznali się ze sztukami walki, praktykowali zajęcia jogi oraz fitness, uczyli się gry na “bumbumrurkach” oraz poznawali tajniki dogoterapii. Oprócz zajęć fakultatywnych dzieci miały okazję uczestniczyć w grach zespołowych, zajęciach plastycznych, turniejach gier planszowych oraz grze w tenisa stołowego. Nie było czasu na nudę! Przed SDK kolejne 2 turnusy zajęć, gier i animacji.

Do pierwszego turnusu, który rozpocznie się 19 lipca, przygotowuje się Ośrodek Kultury “Andaluzja”, który zaplanował dla dzieci wizytę w sali zabaw, spotkanie z alpakami, tyskim aquaparku i kinie.  W tym samym terminie zajęcia rozpocznie też Dzielnicowy Dom Kultury, który zaplanował łącznie trzy turnusy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.