Wiadomości z Piekar Śląskich

Udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy

  • Dodano: 2018-04-16 13:45

Dla policjantów weekend nie zawsze oznacza czas odpoczynku. Mundurowi zdają sobie sprawę, że w tym okresie muszą z jeszcze większym zaangażowaniem wykonywać swoje obowiązki.

Stróże prawa z piekarskiej drogówki, udaremnili dalszą podróż samochodem kierującemu 58-letniemu mężczyźnie. Prowadził on pojazd mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Brak wyobraźni nietrzeźwych kierujących często prowadzi do tragedii, do której na szczęście tym razem nie doszło.

Każdego dnia policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących, nie zapominając przy tym o stanie technicznym pojazdów oraz o przestrzeganiu pozostałych przepisów obowiązujących podczas przemieszczania się pojazdami mechanicznymi. Nie inaczej było podczas zakończonego już weekendu. W sobotni wieczór, tuż przed godziną 22:00 mundurowi do kontroli zatrzymali kierującego osobowym chevroletem mężczyznę. Ilość uprawnień do kierowania pojazdami różnych gabarytów mogłaby wskazywać na to, że 58-latek powinien być odpowiedzialnym kierowcą.

Rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Podczas badania policyjnym alkomatem, okazało się, że mieszkaniec Piekar Śląskich w organizmie miał blisko dwa promile alkoholu. Po badaniu jasne stało się, że kontynuowanie dalszej jazdy przez nietrzeźwego mężczyznę nie będzie możliwe. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierującego oraz przekazali pojazd osobie przez niego wskazanej. Teraz 58-letni mężczyzna musi pamiętać, że prowadząc pojazd pomimo zatrzymania

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również