Wiadomości z Piekar Śląskich

Upozorował napad na sklep. Za kasą siedziała jego konkubina

  • Dodano: 2020-01-15 12:15

Plan zakładał zgłoszenie napadu na sklep, w wyniku czego skradzione zostały papierosy o wartości blisko 5 tys. zł.

Scenariusz przygotowany przez 30-latka legł w gruzach, kiedy sprawą zajęli się kryminalni z Piekar Śląskich. Śledczy ustalili, że cały napad został sfingowany, a za kradzieżą stoi konkubent ekspedientki pracującej w sklepie.

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Dyżurny piekarskiej komendy został powiadomiony o napadzie na sklep spożywczy przy ul. Śląskiej. Ze wstępnych ustaleń mundurowych, którzy przyjechali na miejsce wynikało, że w sklepie w chwili napadu miała przebywać tylko jedna pracownica. Zamaskowany mężczyzna, po krótkiej szarpaninie oraz uderzeniu ekspedientki w twarz, otworzył szafę znajdującą się w jednym z pomieszczeń, a następnie skradł z niej papierosy o wartości blisko 5 tys. zł. Sprawą zajęli się piekarscy kryminalni, którzy szybko doszli do wniosku, że w opisie zdarzenia nie wszystko jest wiarygodne.

W wyniku ustaleń policjanci zatrzymali ostatecznie 30-letniego bytomianina, jego 25-letnią konkubinę oraz jej aktualnego męża, który również był zamieszany w rzekomy napad. Okazało się, że za „rozbojem” stoi konkubent ekspedientki, który wiedząc, że w placówce jest jedynie jego partnerka, przyszedł do sklepu w celu kradzieży papierosów. Mieszkanka Bytomia, zawiadamiając policjantów, wprowadziła ich w błąd co do przebiegu wydarzeń, wymyślając, m.in., że została uderzona przez napastnika. W sprawę zamieszany był również mąż pracownicy sklepu, który odpowie za tworzenie fałszywych dowodów, dzięki czemu miał dać alibi 30-latkowi. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. Partner ekspedientki sklepu odpowie za kradzież w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwo i odbywał karę pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie także 25-latka, która wspólnie z konkubentem usłyszała zarzut kradzieży. Kobieta odpowie za składanie fałszywych zeznań oraz fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, a jego partnerka objęta została policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również