Wiadomości z Piekar Śląskich

Uroczyste dożynki ROD "Róża" Brzeziny Śląskie

  • Dodano: 2021-09-06 07:00, aktualizacja: 2021-09-05 21:01

Użytkownicy Rodzinnego Ogrodu Działkowego “Róża” w Brzezinach Śląskich zorganizowali uroczyste dożynki z okazji 90-lecia istnienia ROD.

Podziękowania za ich działalność złożyła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji działaczy i działkowców w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Potem zaproszeni goście udali się do Domu Działkowca przy ul. Walentego Roździeńskiego 101. Na miejscu Prezes ROD Henryk Czolkos wygłosił przemówienie i powitał gości, by w imieniu Zarządu i działkowców odebrać z rąk Łukasza Kubika – przedstawiciela Polskiego Związku Działkowców okolicznościowy puchar ufundowany przez Okręgowy Zarząd Śląski w Katowicach.

Okolicznościowe życzenia przekazała działkowcom, w wystosowanym do nich piśmie, Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Uroczyste dożynki Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Róża” to ważne wydarzenie dla całej społeczności Brzezin Śląskich. Stanowią znakomitą okazję do podkreślenia ważności tego miejsca dla piekarskiej kultury. Życzę, by miłośnicy wypoczynku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Róża”, osoby pasjonujące się uprawą roślin i innych form rekreacji, mogli podczas uroczystości spotkać się i miło spędzić czas – zwróciła się do działkowców Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Podczas uroczystości wręczono złote, srebrne i brązowe odznaki Zasłużonego Działkowca oraz odznaki Zasłużony Dla ROD. Potem Zarząd udekorował okolicznościowymi dyplomami działkowców, którzy zostali wyróżnieni podczas przeglądu najładniejszych ogrodów.

Rodzinny Ogród Działkowy “Róża” w Brzezinach Śląskich rozwija się na przestrzeni lat

W 2019 roku przystąpiono do wymiany CO z węglowego na gazowe. Przeprowadzono także liczne prace w Domu Działkowca, a na terenie ogólnym ROD wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe. Priorytetem na ten rok jest wymiana czterech elementów ogrodzenia okalającego teren.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również