Wiadomości z Piekar Śląskich

Uwaga na dziki w Piekarach Śląskich!

  • Dodano: 2023-04-21 09:15

W związku z coraz częstszymi zgłoszeniami dotyczącymi pojawienia się na terenie Piekar Śląskich dzików, zwłaszcza w pobliżu terenów zabudowanych, działając w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności przy kontakcie z tymi zwierzętami.

Pamiętaj aby:

  • Nie zbliżać się do zwierzęcia, gdyż sprowokowane może zaatakować.
  • W wypadku zauważenia dzika, gdy samemu nie zostało się przez niego dostrzeżonym nie wolno wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Należy spokojnie oddalić się z tego miejsca.
  • Zaniepokojona locha z młodymi staje się bardzo agresywna. Dlatego po spotkaniu młodych dzików absolutnie nie wolno ich dotykać, głaskać, zaczepiać, łapać ani tym bardziej atakować. Należy zachować szczególną ostrożność.
  • Nie dokarmiać dzików oraz nie wyrzucać odpadów żywnościowych w miejscach do tego nie przeznaczonych, stanowi to bowiem łatwe pożywienia dla dzików i zachęca je do zbliżania się do domów i osiedli mieszkaniowych.
  • Utrzymywać czystość i porządek na terenie swojej nieruchomości – wykaszać trawy, zbierać spady owocowe oraz warzywa, naprawić ogrodzenie – wszystko to zmniejsza prawdopodobieństwo odwiedzin przez dziki.

W celu skutecznego odstraszenia dzików z terenów zabudowanych można również stosować środki i preparaty do których zaliczamy np. Hukinol czy Antydzik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również