Wiadomości z Piekar Śląskich

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

  • Dodano: 2021-08-31 11:15

Mimo wakacji letnich w piekarskich placówkach oświatowych prowadzone są prace remontowe. Trwają one obecnie w Miejskim Przedszkolu nr 3, Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 i Zespole Szkół nr 1. Jedna z opisywanych inwestycji stanowi realizację zadania wybranego w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

W pierwszej z wymienionych placówek trwa remont łazienek

Dokonano wymiany tynków w węzłach sanitarnych, wymieniono warstwy podkładowe posadzek, wewnętrzne instalacje sanitarne wodno-kanalizacyjne w budynku, trwają prace wykończeniowe polegające na układaniu wykładzin PCV w salach zajęć dzieci, trwają prace okładzinowe ścian i podłóg. Szczegółowe informacje opisane zostały w artykule Trwa modernizacja pomieszczeń w Przedszkolu nr 3. Całkowity koszt inwestycji to 482 656,15 zł. W tym roku przedszkole przeszło też termomodernizację i pojawiła się nowa, przyjazna elewacja.

Boisko, rampa dla łyżworolek i deskorolek

Na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 powstaje Centrum Aktywności. Powstaje boisko wielofunkcyjne, strefa siłowni, ścieżka, zdrowia oraz rampa dla łyżworolek i deskorolek. Łączny koszt inwestycji to 885 599,85 zł.

Sale do zajęć praktycznych

W Zespole Szkół nr 1 realizowane jest z kolei zadanie, którego głównym celem jest doposażenie pracowni do zajęć praktycznych z przedmiotów zawodowych. Trwają tam prace związane z przygotowaniem podłoży pod wykładziny PVC oraz demontaż starych instalacji ściennych natynkowych i opraw świetlnych. Roboty te są konieczne, by później sale wyposażone zostały w ważny dla uczniów sprzęt. Zestawy komputerowe, monitory, drukarki, sprzęt, stół montażowo-pomiarowy, aparatura elektryczna służące do kształcenia w zawodzie technik elektryk to tylko część dużego zamówienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.