Wiadomości z Piekar Śląskich

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

  • Dodano: 2021-08-31 11:15

Mimo wakacji letnich w piekarskich placówkach oświatowych prowadzone są prace remontowe. Trwają one obecnie w Miejskim Przedszkolu nr 3, Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 i Zespole Szkół nr 1. Jedna z opisywanych inwestycji stanowi realizację zadania wybranego w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

W pierwszej z wymienionych placówek trwa remont łazienek

Dokonano wymiany tynków w węzłach sanitarnych, wymieniono warstwy podkładowe posadzek, wewnętrzne instalacje sanitarne wodno-kanalizacyjne w budynku, trwają prace wykończeniowe polegające na układaniu wykładzin PCV w salach zajęć dzieci, trwają prace okładzinowe ścian i podłóg. Szczegółowe informacje opisane zostały w artykule Trwa modernizacja pomieszczeń w Przedszkolu nr 3. Całkowity koszt inwestycji to 482 656,15 zł. W tym roku przedszkole przeszło też termomodernizację i pojawiła się nowa, przyjazna elewacja.

Boisko, rampa dla łyżworolek i deskorolek

Na terenie Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 15 powstaje Centrum Aktywności. Powstaje boisko wielofunkcyjne, strefa siłowni, ścieżka, zdrowia oraz rampa dla łyżworolek i deskorolek. Łączny koszt inwestycji to 885 599,85 zł.

Sale do zajęć praktycznych

W Zespole Szkół nr 1 realizowane jest z kolei zadanie, którego głównym celem jest doposażenie pracowni do zajęć praktycznych z przedmiotów zawodowych. Trwają tam prace związane z przygotowaniem podłoży pod wykładziny PVC oraz demontaż starych instalacji ściennych natynkowych i opraw świetlnych. Roboty te są konieczne, by później sale wyposażone zostały w ważny dla uczniów sprzęt. Zestawy komputerowe, monitory, drukarki, sprzęt, stół montażowo-pomiarowy, aparatura elektryczna służące do kształcenia w zawodzie technik elektryk to tylko część dużego zamówienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również