Wiadomości z Piekar Śląskich

Weź udział w Mistrzostwach Piekar Śląskich w Klasku!

  • Dodano: 2023-12-04 11:00, aktualizacja: 2023-12-04 14:35

We wtorek 12 grudnia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62d odbędą się Świąteczne Mistrzostwa Piekar Śląskich w Klasku – zręcznościowej grze planszowej dla dwóch osób. Na zawody, które rozpoczną się o godzinie 17.00, zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

Zapisz się na Mistrzostwa w Klasku

Zapisy uczestników przyjmowane są pod numerem tel. 32 768-10-10 od poniedziałku do piątku w godz. 7. 30-15 .30 –. do poniedziałku 11 grudnia. W dniu zawodów istnieje również możliwość zapisów na miejscu do godz. 16.45. Ilość miejsc jest ograniczona. Zawodnicy podzieleni zostaną na dwie kategorie wiekowe: 8-15 lat oraz 16 lat i więcej, ponadto prowadzona będzie osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn. Najlepsi nagrodzeni zostaną medalami oraz statuetkami, a dla każdego przygotowany będzie słodki upominek od Mikołaja. System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych osób. Gra odbywać się będzie na 6 stołach do gry.

Organizatorem mistrzostw są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Na czym polega klask?

Klask łączy w sobie najlepsze cechy cymbergaja i piłkarzyków, tylko, że na mniejszym stole i z kilkoma dodatkowymi zasadami. W grze Klask dwóch graczy steruje swoimi popychaczami za pomocą trzymaczy i uderza w pomarańczową kulkę, przesuwając ją po całej planszy. Celem gry jest umieszczenie kulki w bramce przeciwnika. Nie ma podziału na tury gracza. Należy być jednak ostrożnym, aby nie stracić kontroli nad popychaczem lub, aby nie wpadł on do naszej bramki, ponieważ to przyniesie punkty przeciwnikowi. Można używać kulki do poruszania przeszkadzaczy, jednak trzeba uważać – kiedy dwa przeszkadzacze przyczepią się do popychacza gracza, przeciwnik otrzyma 1 punkt. Osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów, wygrywa!

Weź udział w Mistrzostwach Piekar Śląskich w Klasku! / fot. UM Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również