Wiadomości z Piekar Śląskich

Wiceprezydent Krzysztof Turzański uniewinniony

  • Dodano: 2022-03-02 06:30, aktualizacja: 2022-03-01 20:43

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Piekar Śląskich jest niewinny wszystkich zarzucanych mu czynów.

Koszty postępowania pokryje Skarb Państwa. Wyrok jest PRAWOMOCNY.

Uniewinniony

O ile sąd pierwszej instancji zauważył „co najmniej dziwne” postępowanie agentów CBA w sprawie Turzańskiego, to sąd drugiej instancji stwierdził jednoznacznie, że były to działania nielegalne – bez zlecenia, bez formalnie prowadzonego postępowania, bez jakichkolwiek upoważnień. Za wysoko prawdopodobne sąd uznał, że jeden ze świadków naciskany przez agentów w końcu „na odczepnego” powiedział dokładnie to co chcieli usłyszeć.

Jednocześnie sąd uznał, że apelacja prokuratury nie zawierała żadnej merytorycznej treści, a jedynie stanowiła polemikę z ustaleniami sądu i przedstawiała własną, życzeniową interpretację faktów odbiegającą od doświadczenia życiowego, zdrowego rozsądku w ich interpretowaniu.

Za niebezpieczny precedens sąd uznał próbę obejścia zasad Kodeksu Postępowania Karnego poprzez podważanie formalnych zeznać świadków przez agentów CBA, którzy twierdzili, że nieformalnie to oni „usłyszeli coś innego”. W ten sposób, co zauważył sąd, w tym kraju nikt się nie obroni, przed organami Państwa, które mają niezliczoną ilość funkcjonariuszy, którzy mogą podważyć każde zeznanie.

Zdaniem sądu Krzysztof Turzański niczego w oświadczeniu majątkowym nie ukrył, ani nie miał powodu do ukrywania czegokolwiek. Wszystkie środki finansowe, które posiadał pochodziły z legalnych źródeł. Sposób interpretacji przepisów jaki wybrał podczas wypełniania oświadczenia jest zgodny z powszechną praktyką, a wręcz ma potwierdzenie w oficjalnej korespondencji z ministerstwem, które wskazywało właśnie taki sposób interpretacji. Jednym słowem – oświadczenie majątkowe było wypełnione w sposób prawidłowy.

Wyrok jest prawomocny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również