Wiadomości z Piekar Śląskich

Wręczono medale za długoletnie pożycie małżeńskie

  • Dodano: 2023-01-25 07:00, aktualizacja: 2023-01-24 20:23

24 stycznia w piekarskim Urzędzie Stanu Cywilnego małżonkowie świętowali Diamentowe i Złote Gody. Spotkanie otwarła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich wraz z Anitą Rabsztyn – Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, składając gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom. 

Złote i Diamentowe Gody w Piekarach

Dziewięć zaproszonych par świętowało jubileusz 50-lecia małżeństwa, czyli Złote Gody: Teresa i Marian Boczkiewiczowie, Aniela i Piotr Maruszczykowie, Bożena i Mieczysław Tyczyńscy, Danuta i Kazimierz Kaczmarkowie, Małgorzata i Stanisław Bielakowie, Anna i Jan Bójscy, Kornelia i Henryk Gajdasowie, Antonina i Marian Mazurowie, Edyta i Andrzej Kandziorowie. 

Jedna para obchodziła jubileusz Diamentowych Godów, a więc 60-lecie małżeństwa! To Państwo Hildegarda i Jan Głogowscy. 

Sława Umińska-Duraj w ciepłych słowach pogratulowała gościom imponującej długości małżeńskiego stażu oraz życzyła dalszych wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności:

– To wielkie osiągnięcie, wielki sukces życiowy: stworzyć stabilny, trwały, kochający się i udany związek, szczególnie w dzisiejszych czasach, to jest rzecz niebywała. Szanowni Państwo, jesteście naszą dumą, my się Wami chwalimy, a udzielając ślubów, powołujemy się na Wasz przykład, aby młodzi mogli się na Was wzorować. Jesteście ekspertami od udanych związków. Do trwałego związku nie wystarczy miłość, chociaż ona jest najważniejsza – ale musi być również szacunek i zaufanie, wyrozumiałość, gdyż jak to bywa w życiu – nikt z nas nie jest bez wad. 

Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Jubilaci Złotych Godów zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a aktu dekoracji dokonała Prezydent Miasta:

– Moją rolą jest przekazać Wam, jak bardzo również państwo docenia, można powiedzieć, Wasz wysiłek, gdyż udany związek to codzienna praca. O tym świadczy medal, który zabłyśnie na Waszych piersiach. Jest to medal róży, symbol miłości, nadawany przez najważniejszą osobę w Państwie, Prezydenta RP. Życzę Wam dużo zdrowia, dla Was i Waszych bliskich, cieszcie się wspólnymi dniami, tygodniami, miesiącami i latami – wierzę, że przed Wami kolejne 50 wspólnych lat – trzeba sobie stawiać ambitne cele! Każdy ranek witajcie szczęśliwi, że budzicie się u boku tej jednej ukochanej osoby i zasypiajcie z nadzieją, że przed Wami kolejny dzień z tą jedyną, najukochańszą osobą na świecie. Drodzy Państwo, 50 lat minęło jak jeden dzień – w przypadku jednej z par – 60 lat – ale jestem przekonana, że tak, jak w dniu Waszego ślubu – w oczach Waszych małżonków tli się ten sam płomień, co przed laty. Tego Wam życzę! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również