Wiadomości z Piekar Śląskich

Wsparcie dla zakładających własną działalność gospodarczą

  • Dodano: 2015-09-04 13:15, aktualizacja: 2015-09-04 14:19

Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich informuje o możliwości uzyskania finansowego wsparcia w ramach bezzwrotnych środków przez osoby zarejestrowane w piekarskim urzędzie pracy, planujące otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Zachęcamy także wszystkich prowadzących działalność, których siedziba prowadzonej działalności lub tworzone miejsce pracy mieści się w Piekarach Śląskich do wnioskowania o bezzwrotną refundację kosztów stworzenia miejsca pracy dla skierowanego przez PUP bezrobotnego. W pierwszym przypadku podstawowym warunkiem zapisanym w umowie będzie konieczność utrzymania działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy, w drugim zaś utrzymanie stworzonego stanowiska pracy przez okres 24 miesięcy (w przypadku odejścia pracownika z miejsca refundowanego istnieje możliwość uzupełnienia stanowiska o kolejną skierowaną przez PUP osobę bezrobotną).

Zainteresowanych pracodawców oraz osoby zarejestrowane w PUP zapraszamy do siedziby urzędu – pokój 9. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć także na stronie internetowej urzędu w zakładce dokumenty do pobrania.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.