Wiadomości z Piekar Śląskich

Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

  • Dodano: 2021-11-02 06:30, aktualizacja: 2021-11-01 22:13

Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów. Jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich.

Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu, co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt „Granty PPGR” stawia za cel wyeliminowanie tych ograniczeń i wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Wnioski można składać do 3 listopada do godziny 15.00 w Wydziale Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 92 w pokoju nr 8.

Dofinansowanie

Dofinansowanie będzie można otrzymać na sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przypadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu).

Wypełnione oświadczenia wg. załączonych wzorów należy składać do dnia 3.11.2021r. do godz. 15.00 w Wydziale Polityki Gospodarczej, ul. Bytomska 92 pok. nr 8 (parter).

Więcej szczegółów na stronie internetowej programu Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również