Wiadomości z Piekar Śląskich

Wykładowcy Politechniki Śląskiej w piekarskich szkołach

  • Dodano: 2023-02-14 07:15, aktualizacja: 2023-02-13 20:41

W dniach 30 i 31 stycznia oraz 6 lutego uczniowie piekarskich szkół ponadpodstawowych wysłuchali prelekcji wygłoszonych przez wykładowców gliwickiej Politechniki Śląskiej.

Naukowo ze śląską politechniką

Wykłady odbyły się w ramach spotkań zorganizowanych przez Ekodoradcę Gminnego w związku z realizacją projektu „Śląskie. Przywracamy błękit”. Spotkania odbyły się w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych, Zespole Szkół nr 1 oraz w Akademickim Zespole Szkół.

Interesujący wykład poprowadził m.in. dr inż. Marek Rojczyk z Katedry Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej. Podczas prelekcji uczniowie piekarskich szkół mogli się dowiedzieć, skąd bierze się smog i jakie działania należy podejmować, aby mu przeciwdziałać, a także poznali współczesne metody wytwarzania energii elektrycznej. W czasie spotkań, jak i po ich zakończeniu, uczniowie mieli okazję do bezpośredniej rozmowy z prowadzącym, podczas której mogli uzyskać odpowiedzi na pytania w kwestiach związanych z jakością powietrza, zanieczyszczeniami, możliwościami poprawy efektywności energetycznej budynków, a także poznać wpływ, jaki na środowisko mają poszczególne metody wytwarzania energii.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również