Wiadomości z Piekar Śląskich

Wystartowała tegoroczna edycja Biegowego Grand Prix

  • Dodano: 2022-04-11 07:00, aktualizacja: 2022-04-10 21:41

Wystartowała kolejna edycja biegowego Grand Prix, pierwsze zawody z cyklu odbyły się wczoraj w parku w Kamieniu.

Najmłodsi biegacze mieli do pokonania dystans 200 metrów, a ci bardziej zaawansowani ponad 3 kilometry. Na starcie biegu nie mogło zabraknąć Sławy Umińskiej-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich, która jednocześnie zwyciężyła w swojej kategorii.

Grand Prix wystartowało

Na starcie zawodów, mimo nie najlepszej aury, stanęło 127 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 23 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W rywalizacji szkół najliczniejsze ekipy wystawiły Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 i Zespół Szkół Specjalnych.

Nagrody dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radny Łukasz Ściebiorowski. Już teraz MOSiR zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się 8 maja w Brzezinach Śląskich. Następnie miłośnicy biegania i nordic walkingu rywalizować będą: 19 czerwca w Dąbrówce Wielkiej, 18 września pod Kopcem Wyzwolenia oraz finałowo 9 października na stadionie MOSiR. Do klasyfikacji końcowej zaliczana będzie suma punktów uzyskanych we wszystkich pięciu edycjach.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2022 jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.