Wiadomości z Piekar Śląskich

XL sesja Rady Miasta Piekary Śląskie

  • Dodano: 2021-10-01 06:30, aktualizacja: 2021-10-03 19:19

W dniu 30 września odbyła się XL sesja Rady Miasta Piekary Śląskie.

W porządku obrad znalazły się zagadnienia związane między innymi z przebiegiem wykonania budżetu Miasta Piekary Śląskie za I półrocze, wieloletnią prognozą finansową i miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Miasta Piekary Śląskie.

Budżet za I półrocze

Na początku sesji zaprezentowano projekty wybrane do realizacji w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego i sprawozdanie z działalności spółek z udziałem Miasta Piekary Śląskie za rok 2020. Przedstawiono także informacje o przebiegu wykonania budżetu Miasta Piekary Śląskie za I półrocze 2021 r., kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej Miasta Piekary Śląskie na dzień 30 czerwca 2021 r.

Podjęto również szereg uchwał, wśród których znalazły się te dotyczące nadania drodze położonej w Piekarach Śląskich nazwy: Pod Lasem, „Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na obszarze gminy Piekary Śląskie”, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Piekary Śląskie na lata 2021-2049, zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Piekary Śląskie dla obszaru Brzeziny Śląskie oraz terenów położonych w rejonie ul. Brzechwy.

Szczegóły dotyczące poszczególnych uchwał, którymi zajmowała się podczas dzisiejszej sesji Rada Miasta znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Nagranie z sesji zostanie udostępnione na stronie piekary.pl po dodaniu napisów zapewniających dostępność cyfrową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również