Wiadomości z Piekar Śląskich

Zagraniczni wolontariusze w MDK2

  • Dodano: 2021-09-30 08:15, aktualizacja: 2021-09-30 08:29

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich gości zagranicznych wolontariuszy, którzy będą prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zaprasza także na organizowane przez siebie zajęcia.

Wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności goszczą w naszym mieście

Współpracują z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 i w ramach nowego roku szkolnego będą prowadzić warsztaty, a także uczyć się pracy z dziećmi i młodzieżą. Zostaną także zaangażowani w realizację zadań MDK 2. 

Oboje ukończyli intensywny kurs języka polskiego i uczą się nadal, aby lepiej porozumiewać się podczas projektu. Są odpowiedzialni za współpracę z młodzieżą, pomoc w prowadzeniu punktu informacji europejskiej Eurodesk w MDK 2 oraz realizację projektów międzynarodowych. Dodatkowo każdy prowadzi swoje indywidualne zajęcia.

Svitlana Grant przyjechała do nas z Ukrainy (ze Lwowa). Skończyła liceum, w którym aktywnie angażowała się w wolontariat młodzieżowy. W MDK-u będzie prowadzić cykl warsztatów liderskich dla młodzieży.

Raul Castro Gonzales przyjechał z Hiszpanii (z miejscowości Baeza). Jest nauczycielem fizyki, a W MDK-u poprowadzi zajęcia konwersacji w języku hiszpańskim – naukę języka połączoną z poznawaniem kultury Hiszpanii.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.