Wiadomości z Piekar Śląskich

XXVIII Finał WOŚP przed nami!

  • Dodano: 2020-01-09 11:30

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz zagra w Piekarach Śląskich. W gmachu Akademickiego Zespołu Szkół trwają przygotowania do tego wydarzenia.

XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami

12 stycznia na terenie naszego miasta 200 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze pod hasłem “Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Zgromadzone datki przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Co w ramach tegorocznego finału przygotowali organizatorzy?

O godzinie 17.00 odbędzie się koncert AZS i Przyjaciele. Wtedy również uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych o profilu fryzjerskim będą malować twarze dzieci i pleść warkoczyki wszystkim chętnym na zrobienie takiej fryzury. O 18.00 rozpocznie się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Piekarach Śląskich, z kolei o 19.00 swój występ zapowiedział zespół RTG. Miłośnicy smakołyków zapraszani są do kawiarenki, która będzie czekała na gości już od godziny 16.00. Jak przebiegają przygotowania do wielkiej, niedzielnej akcji? Można przekonać się o tym, odwiedzając facebookowy profil Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich.

Tradycyjnie cel jest szczytny, a zapału do działania nie brakuje żadnej osobie zaangażowanej w to wielkie, charytatywne dzieło, które patronatem honorowym objęła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również