Wiadomości z Piekar Śląskich

Z wizytą u rekordowego niemowlaka

  • Dodano: 2020-08-06 08:45, aktualizacja: 2020-08-06 09:08

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj przekazała mamie Mai czyli rekordowego noworodka urodzonego w naszym mieście, wyprawkę i gorące gratulacje, a także życzenia zdrowia.

Maja urodziła się w poniedziałek, 3 sierpnia, w Piekarskim Centrum Medycznym w Piekarach Śląskich. Po urodzeniu ważyła 6860 g i mierzyła 66 cm długości. Jak się okazało, to jeden z największych noworodków w Polsce, a na pewno największa dziewczynka. Niemowlę przyszło na świat przez cesarskie cięcie. To trzecie dziecko 35-letniej mieszkanki Piekar Śląskich, a co jednak najważniejsze – mama i Maja czują się dobrze.

Dziewczynka ma dwóch starszych braci: 13-letniego Jakuba i 6-letniego Wojciecha. Chłopcy jednak urodzili się trochę mniejsi od siostry, bo ważyli tylko ok. 5 kg.

Wcześniejszy rekord

W 2007 roku w piekarskim szpitalu przyszła na świat dziewczynka, która ważyła 5300 g oraz mierzyła 61 cm wzrostu.  Wówczas było to najprawdopodobniej największe dziecko, jakie urodziło się w Piekarach Śląskich. Teraz ten rekord pobiła Maja. Jak widać Piekarskie Centrum Medyczne ma wyjątkowe szczęście do rekordowych bobasów.

W 2019 r. Piekarskie Centrum Medyczne zostało docenione przez kobiety. Fundacja Rodzić po Ludzku opublikowała wyniki kolejnego rankingu porodówek. Zatytułowano go "Głos matki". Piekarskie Centrum Medyczne zajęło w nim drugie miejsce w województwie.

Ranking “Głos matek” opracowany przez Fundację Rodzić po Ludzku, opisuje-łącznie na podstawie 4500 ankiet-placówki medyczne przyjazne przyszłym matkom. Zbiera opinie kobiet rodzących w różnych rejonach Polski. Wiele z nich doceniło Piekarskie Centrum Medyczne jako miejsce, gdzie można “rodzić po ludzku”.

Szpital o dobrej sławie wśród matek

Jak wynika z danych zebranych w badaniach ankietowych, aż połowa z pytanych kobiet wybrałaby piekarski szpital raz jeszcze. Wysoka jest także ocena szpitalnej opieki, a dodatkowo panie rodzące w Piekarach Śląskich podały, że personel placówki bardzo dbał o respektowanie planu porodu. Nie mniejszą rangę, jak podały ankietowane, przyłożył personel Piekarskiego Centrum Medycznego, do informowania na temat późniejszej opieki nad noworodkiem. Kobiety otrzymywały niezbędne, rzetelne informacje o stanie zdrowia noworodka, jego karmieniu oraz zabiegach wykonywanych przy dziecku.

Z wizytą u rekordowego niemowlaka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również