Wiadomości z Piekar Śląskich

Zakończono remont Miejskiego Przedszkola nr 1

  • Dodano: 2022-11-30 06:30, aktualizacja: 2022-11-29 21:55

Zakończył się kompleksowy remont Miejskiego Przedszkole nr 1. Zarówno wnętrza obiektu jak i elewacja został wykonane praktycznie od podstaw.

Koszt inwestycji to ponad 4,7 mln zł, jednak zadanie uzyskało dofinansowanie z środków unijnych. Dzięki przebudowie budynek przeszedł prawdziwą metamorfozę, co szczególnie cieszy uczęszczających do niego przedszkolaków.

Całkowity koszt zadania "Termomodernizacja i modernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich" to kwota 4.701.291,32 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich na termomodernizację w wysokości blisko 700 tys. zł. Wykonawcą remontu jest firma MARWENT II sp. z o.o. sp. k. z Świerklańca.

Przebieg prac remontowych

Zakres inwestycji obejmował prace demontażowe i rozbiórkowe, takie jak usunięcie istniejącego ogrodzenia, bram i furtek, częściową rozbiórkę stropów, ścian, schodów zewnętrznych oraz konstrukcji dachu czy też istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej. Roboty budowlane objęły: izolację i docieplenie ścian fundamentowych, docieplenie podłóg na gruncie oraz poddasza, pokrycie dachu wraz z obróbkami, nową stolarkę okienną i drzwiową, a także docieplenie elewacji. Wewnątrz wykonane zostały nowe posadzki, ściany i sufity, zamontowane też zostało nowe wyposażenie kuchni, pralni i łazienek. Pojawiła się też całkowicie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Przed budynkiem usytuowano nowe chodniki i nasadzenia, całość otoczenia została też ponownie zaaranżowana.

Projekt „Termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich” obejmuje prace termomodernizacyjne w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 79. Całkowity koszt wynosi 819.005,56 zł z czego dofinansowanie to 583.471,45 zł. Realizacja projektu przyczyni się do likwidacji „niskiej emisji” oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynku Miejskiego Przedszkola nr 1 w Piekarach Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również