Wiadomości z Piekar Śląskich

Żelazne, Diamentowe i Złote Gody w Piekarach

  • Dodano: 2022-04-06 06:30, aktualizacja: 2022-04-05 21:10

5 kwietnia w piekarskim Urzędzie Stanu Cywilnego małżonkowie świętowali Żelazne, Diamentowe i Złote Gody.  

Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, podczas której gratulacje i serdeczne życzenia jubilatom złożyła Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich oraz Anita Rabsztyn – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Małżeńskie Gody

Żelazne Gody celebrowała pani Helena Pytlik. Diamentowe Gody świętowali dziś Państwo: Małgorzata i Gerard Bem, Krystyna i Ryszard Maśnica, Krystyna i Jan Baron, Zofia i Bogdan Sikorscy, Henryk i Edyta Urbanek oraz Małgorzata i Leszek Stankowscy. Jubileusz Złotych Godów obchodzili z kolei Państwo: Irena i Stefan Grabińscy, Anna i Stanisław Gogola, Danuta i Zbigniew Rudy, Barbara i Zenon Roczek, Stefania i Henryk Myrcik, Irena i Bogdan Kowalczyk oraz Lidia i Henryk Kowaczek.

– Drodzy jubilaci Wasze osiągnięcie jest tak wielkie, w przypadku 65. i 60. rocznicy małżeństwa, że jeszcze nikt nie wymyślił stosownego medalu. Są medale za 50-lecie pożycia małżeńskiego, które dzisiaj też wręczamy, ale dla par o dłuższym stażu takich odznaczeń jeszcze nie zaprojektowano, chyba najwyższy czas, aby takie wyróżnienie powstało. Cieszę się, że w naszym mieście jest tak wiele par o długim stażu i jednocześnie dziękuję Wam za to świadectwo wytrwałości. Jesteście najlepszym dowodem na to, że przysięgi małżeńskiej należy dotrzymać. Cieszcie się dziećmi, wnukami i prawnukami, służąc im swoim doświadczeniem i mądrością życiową – powiedziała Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Jubilaci Złotych Godów zostali odznaczeni, w imieniu Prezydenta RP, Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a aktu dekoracji dokonała Prezydent Miasta.

Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie jubilaci mogli razem zasiąść przy stole, aby powspominać wspólnie spędzone lata i podzielić się swoimi doświadczeniami. Co ciekawe w dzisiejszej uroczystości brała udział pani Małgorzata Bem wraz z mężem Gerardem, która w przeszłości pełniła zadania kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Brzozowicach – Kamieniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również