Wiadomości z Piekar Śląskich

ZGM informuje o zasadach odczytu wodomierzy w czasie pandemii

  • Dodano: 2020-12-11 06:30, aktualizacja: 2020-12-10 20:54

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, dbając o zdrowie najemców i pracowników, wprowadził nową metodę odczytu wodomierzy.

Do dyspozycji mieszkańców są specjalne druki, na których będzie można zapisać dane dotyczące stanu wodomierza

Zachęca też do korzystania z Internetowej Obsługi Klienta.

Epidemia koronawirusa w znaczący sposób wpłynęła niekorzystnie na wszystkie aspekty codziennego życia. Od wielu miesięcy Polska i cały świat mierzą się z bieżącymi problemami wywołanymi sparaliżowaniem gospodarki i trudnościami w zakresie norm sanitarnych. W tym trudnym czasie również Zakład Gospodarki Mieszkaniowej musi podejmować kroki umożliwiające jego ciągłe funkcjonowanie i sprawną obsługę mieszkańców.

Zarządzając nieruchomościami, trzeba traktować niemal jak żywy organizm, który ma swoje cykliczne potrzeby, gdyż to jedyna droga do zapewnienia spójnego, niezakłóconego funkcjonowania. Pomimo szalejącej pandemii zakład musi przede wszystkim, choć nie tylko, na bieżąco rozliczać media. W związku z tym obowiązkiem dyrekcja ZGM apeluje, by w celu ochrony mieszkańców i pracowników odczyty wody do końca bieżącego roku (31 grudnia) podawać indywidualnie.

W tym celu stworzono, dostępny na oficjalnej stronie internetowej zakładu – zgm.piekary.pl – formularz umożliwiający podanie odczytu online. Mieszkańcy, którzy założyli prywatne konto – internetową obsługę kontrahenta IOK mogą również skorzystać z portalu, aby podać odczyt bez wychodzenia z domu.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców do utworzenia swoich indywidualnych kont, gdzie widoczne będą Państwa bieżące płatności i rozliczenia. Planujemy w przyszłości rozbudowę portalu o kilka nowych opcji, ażeby ułatwić mieszkańcom podstawowe czynności, które obecnie załatwiają na administracjach – mówi Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Wioletta Bielawska.

- Dodatkowo, mając szczególnie na względzie osoby starsze, na targowisku miejskim i przed siedzibą ZGM umieszczone będą urny, do których mieszkańcy mogą wrzucać informacje ze stanami liczników.

– Rozliczenie wody bez podania stanów liczników nie będzie możliwe, a nie możemy pozwolić sobie na nie rozliczenie mediów w przyszłym roku – mówi dyrektor Bielawska. Rozwiązanie wprowadzone przez ZGM wydaje się rozsądnym konsensusem pomiędzy tym, co musi zostać zrobione, a zapewnieniem najwyższego bezpieczeństwa naszym mieszkańcom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również