Wiadomości z Piekar Śląskich

ZGM rozpoczął termomodernizację budynku Alojzjanów 3 w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2023-09-13 11:15

Z początkiem września Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął prace związane z termomodernizacją budynku mieszkalnego Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Alojzjanów 3.

Przebieg termomodernizacji w Piekarach Śląskich

Prace obejmują m.in.: docieplenie ścian zewnętrznych, ścian przyziemia (cokół), a także docieplenie stropu ostatniej kondygnacji. W zakresie prac ujęte jest także wykonanie nowego pokrycia dachowego za pomocą papy termozgrzewalnej – po wcześniejszym usunięciu i utylizacji obecnego pokrycia dachowego oraz przemurowanie kominów z cegły pełnej klinkierowej. W planach jest także wymiana stolarki okiennej (okienka piwniczne), a także montaż stolarki drzwiowej na strychu. Mieszkańcy będą mieli także wyremontowane posadzki balkonów i wymienione balustrady na stalowe – malowane proszkowo. Osłony balustrad wykonane zaś zostaną z płyt HPL. Na koniec zamontowana zostanie zbiorcza instalacja antenowa i system monitoringu na elewacji budynku.

Roboty powinny potrwać do końca grudnia 2023 r. Cała inwestycja zgodnie z kosztorysem inwestorskim została wyceniona na 1.946.798,68 zł. W wyniku postępowania przetargowego uzyskano znaczne oszczędności. Ostateczny koszt po przetargu to 1.598.681,15 zł, w tym dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego  399.670 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również