Wiadomości z Piekar Śląskich

Zielona Ławeczka 2023 w Piekarach Śląskich. Kto może aplikować?

  • Dodano: 2023-05-18 07:00, aktualizacja: 2023-05-17 21:14

Fundacja Banku Ochrony Środowiska serdecznie zaprasza do udziału w IX edycji konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”!

W projekcie mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli z miast powyżej 10 tys. mieszkańców. W projekcie można uzyskać grant na zakup roślin, ławki, ziemi, narzędzi i pozostałych elementów miniogrodu.

Maksymalna wysokość grantu wynosi:

  • 3000 zł dla miniogrodów z obiektami mikroretencji,
  • 2500 zł dla miniogrodów bez obiektów mikroretencji.

Kto może aplikować?

Do udziału w konkursie zaprasza się zespoły sąsiedzkie czyli grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd swojego osiedla. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem projektu.

Na stronie zamieszczone zostały wszystkie niezbędne informacje dot. organizacji konkursu tj. regulamin, terminarz i formularze. Strona jest również małą encyklopedią wiedzy dotyczącej urządzania terenów zieleni w osiedlach miejskich. Można zapoznać się z inspiracjami przygotowanymi przez studentów architektury krajobrazu, jak również z katalogiem prac przedstawiających ciekawe projekty form podwórkowych, które można wkomponować w przestrzeń publiczną. Pomocne będą również wskazówki dla uczestników projektu. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki materiały gdzie znajdują się instrukcje oraz materiały promocyjne projektu.

Na etapie składania wniosku nie ma konieczności wysyłania żadnych dokumentów drogą pocztową – cała komunikacja odbywa się online.

WYSTARCZY ZAREJESTROWAĆ ZESPÓŁ I DO 1 CZERWCA 2023 R. PRZESŁAĆ WNIOSEK O GRANT.

Najlepsze zespoły otrzymają granty na zakup roślin, podłoża, ławki i innych elementów aranżacji ogrodu (wymienionych w przesłanym kosztorysie) i elementów retencji wody. Lista nagrodzonych projektów zostanie ogłoszona w czerwcu 2023 r.

Granty na realizację projektu zostaną przekazane na konto bankowe zarządcy terenu. Podstawą będzie umowa darowizny zawarta pomiędzy Fundacją BOŚ a zarządcą terenu.

Regulamin

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również