Wiadomości z Piekar Śląskich

Złożenie kwiatów pod pomnikiem Papieża Polaka

  • Dodano: 2018-04-03 11:45

Wczoraj, 2 kwietnia przypadła 13. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II – Papieża Polaka, który w sposób szczególny związany był z Piekarami.

W piątek poprzedzający rocznicę Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj złożyła kwiaty pod pomnikiem świętego na Kalwaryjskim Wzgórzu.

W tym roku rocznica śmierci Papieża Polaka wyjątkowo pokrywa się z drugim dniem Świąt Wielkanocnych. W piątek poprzedzający rocznicę Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z Radną Rady Miasta Natalią Ciupińską-Szoską w imieniu władz samorządowych Piekar Śląskich złożyły kwiaty pod pomnikiem znajdującym się przy bramie głównej Wzgórza Kalwaryjskiego.

Warto przypomnieć, że w 1994 roku, święty uczynił jeden z nielicznych wyjątków i zgodził się przyjąć honorowe obywatelstwo naszego miasta. Jako biskup, metropolita krakowski, a także kardynał pielgrzymował do Piekar, biorąc udział w majowych pielgrzymkach do Matki Boskiej Piekarskiej.

Pamięć o naszym mieście przeniósł na wszystkie lata swojego pontyfikatu, corocznie przesyłając w ostatnią niedzielę maja telegramy odczytywane z Kalwaryjskiego Wzgórza. W trakcie swojej pielgrzymki do Ojczyzny w roku 1983 roku, na lotnisku Muchowiec w Katowicach, nadał Matce Boskiej Piekarskiej tytuł Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, czyniąc ją patronką Śląska i ludzi ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również