Wiadomości z Piekar Śląskich

Czy warto zainwestować w odkurzacz automatyczny?

  • Dodano: 2019-10-11 11:00, aktualizacja: 2019-10-11 12:14

Odkurzacze automatyczne zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak dlatego, bo użytkownicy wolą poświęcić czas na inne czynności niż odkurzanie. Roboty akumulatorowe mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że grono sympatyków tych urządzeń się powiększa.

Na czym polega działanie odkurzacza automatycznego?

Odkurzacz samojezdny działa dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Może on pracować od kilkunastu minut do nawet kilku godzin, w zależności od mocy baterii. Dzięki temu, że nie ma konieczności łączenia odkurzacza z gniazdem sieciowym, urządzenie nie posiada kabli. Jest to bardzo wygodne podczas sprzątania. Odkurzacz jest mobilny i lekki, dzięki czemu można go łatwo przenosić. Robot sprzątający poradzi sobie niemal z każdą nawierzchnią: dywanem, płytkami i panelami. Najlepiej urządzenie sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach z małą liczbą zakamarków. Trzeba pamiętać, że średnica odkurzacza nie pozwala na dotarcie do niektórych rogów, ale świetnie radzi sobie z zabrudzeniami pod łóżkiem i pod meblami.

Atuty odkurzaczy samojezdnych

Użytkownicy cenią w odkurzaczach automatycznych ich samodzielność i nieangażowanie domowników w pracę. Jedyną rolą konsumenta jest zaprogramowanie czasu sprzątania. Urządzenie jest sterowane za pomocą aplikacji mobilnej, którą można zainstalować na telefonie, tablecie albo komputerze. Użytkownik może cały czas monitorować pracę urządzenia. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w każdej chwili można wydłużyć czas odkurzania. Odkurzacz automatyczny jest inwestycją w czas wolny. Podczas gdy, robot wykonuje codzienne domowe obowiązki, użytkownik może pooglądać film, poczytać książkę, albo się zdrzemnąć. Odkurzacz samojezdny jest idealnym produktem dla osób, które nie lubią odkurzania albo nie mają na nie czasu.

Wady robotów sprzątających

Nie da się ukryć, że cena odkurzaczy automatycznych jest dosyć wysoka. Nie mniej jednak na przestrzeni lat, wyraźnie spadła. Zakup takiego urządzenia trzeba potraktować jak inwestycję w czas wolny. Odkurzacze samojezdne są zbudowane z elementów wysokiej jakości, dzięki czemu mogą działać bezawaryjnie wiele lat. Niektórzy użytkownicy zarzucają urządzeniom niedokładne sprzątanie powierzchni. Można jednak zapytać, czy człowiek sprząta dokładniej? W przypadku niesatysfakcjonującego efektu sprzątania można wydłużyć czas pracy odkurzacza. Konsumenci martwią się również o wersje oprogramowania. Okazuje się, że w wielu przypadkach producenci gwarantują darmową aktualizację aplikacji. Jedynym elementem o którym trzeba pamiętać posiadając odkurzacz automatyczny, jest ładowanie akumulatora. Jest to jedyny sposób na skorzystanie z urządzenia.

Jak każde rozwiązanie, odkurzacz automatyczny ma swoje wady i zalety. Dzięki niemu można zrezygnować z manualnego odkurzania. Jest to bardzo wygodne i pozwala spożytkować czas w inny sposób. Jeśli nasze domowe budżety na to pozwalają, warto zainwestować w takie urządzenie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Nadia

    Pewnie, że warto! :) Mam roombę i7+ i to wielkie ułatwienie w codziennych porządkach. Ma bardzo dobrą aplikację do sterowania, mogę nawet wybrać konkretne pomieszczenie do posprzątania :) A dzięki stacji clear base opróżniam ją co kilka tygodni. Super sprawa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.