Wiadomości z Piekar Śląskich

Filtry do klimatyzacji - jak wybrać?

  • Dodano: 2021-03-03 10:00

Wszyscy wiemy jak ważne jest świeże i czyste powietrze. Z każdym rokiem staramy się coraz bardziej dbać o jego jakość, jednak poziom zaniedbań jest na tyle duży, że w większości polskich miast oddychamy powietrzem nie najlepszej jakości. Znajduje się w nim wiele zanieczyszczeń, które dostają się do budynków m. in. przez klimatyzatory, chyba że te wyposażone są w odpowiednie filtry powietrza. Filtracja powietrza należy do jednych z podstawowych sposobów zabezpieczenia się przed negatywnymi skutkami wdychania zanieczyszczonego powietrza. Polskie lata są coraz bardziej upalne i obecnie praktycznie każdy nowy budynek posiada klimatyzację, pojawia się ona również w wielu prywatnych mieszkaniach. Filtry do klimatyzacji pozwalają chronić zdrowie i warto wiedzieć o nich nieco więcej przed zakupem, przyjrzymy się tematowi uważniej.

Filtry do klimatyzacji

Tak samo jak liczba klimatyzatorów na rynku jest ogromna tak samo istnieje spora liczba filtrów do klimatyzacji, choć ich liczba jest mniejsza. Nie chodzi tu o same firmy zajmujące się produkcją filtrów a o ich rodzaje, z których każdy posiada inną charakterystykę. W ten sposób można wydzielić filtry wstępne, filtry HEPa, filtry elektrostatyczne i filtry fotokatalityczne. Wybór filtra jest niezmiernie istotny, gdyż wybierając jeden rodzaj, będziemy częściej wymieniać filtr niż gdybyśmy wybrali inny. Przed dokonaniem zakupu zaznajom się z opisem konkretnych filtrów i tym jak się je czyści oraz jakie będą koszty serwisowania. 

Filtry do klimatyzacji różnią się również wydajnością czyli powierzchnią powietrza jaką są w stanie skutecznie przefiltrować. W tym aspekcie najważniejszym czynnikiem jest grubość włókniny filtracyjnej, im ta jest grubsza tym lepiej poradzi sobie z wyłapywaniem zanieczyszczeń.

Co by nie mówić o naszych zimach to temperatury wciąż są na tyle niskie aby klimatyzacja przez kilka miesięcy w roku była nieużywana. Często w takich wypadkach przy pierwszym włączeniu czujemy nieprzyjemny zapach związany z rozwojem pleśni i mikrobów. Taki sam zapach można czuć gdy włączymy klimatyzację po dużej ulewie, ale zasadniczo nie zdarza się to za często. Jednak istnieją specjalne filtry do klimatyzacji, które są w stanie zniwelować niechciany zapach. Najlepszą opcją będą zawsze zaawansowane filtry zdolne do oczyszczania powietrza z bakterii i roztoczy.

Filtry do klimatyzacji od ITC

Znalezienie filtrów do klimatyzacji czy wentylacji nie jest łatwym zadaniem. Nie znajdziemy ich w pierwszych lepszych sklepach i często pozostaje kontakt z bezpośrednim producentem. Jednym z takich producentów cenionym na polskim rynku jest śląska firma ITCeco, która jest wybierana przez duże przedsiębiorstwa i osoby prywatne. Więcej informacji na temat filtrów do klimatyzacji mogą otrzymać Państwo klikając w poniższy link.

https://itceco.pl/blog/wybierac-filtry-klimatyzacji/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.