Wiadomości z Piekar Śląskich

Jak odpowiednio zoptymalizować zdjęcia na stronie internetowej?

  • Dodano: 2021-10-05 13:30

Umieszczanie grafiki na stronie internetowej to bardzo dobry pomysł, z własnego doświadczenia z pewnością wiemy, że znacznie lepiej czyta się teksty, które zostały przeplecione odpowiednio dobranymi grafikami, dlatego też nie warto z nich rezygnować.

Dodawane grafiki na firmowej stronie internetowej, czy w sklepie internetowym, powinny być jednak odpowiednio przemyślane, a co ważniejsze również odpowiednio zoptymalizowane, tak aby mieć pozytywny wpływ na odczucia użytkowników, ale również na ranking wyszukiwarek.

Dlaczego optymalizacja zdjęć pod kątem SEO jest taka ważna?

Optymalizacja SEO to jedna, z ważniejszych kwestii, której z pewnością poświęcasz bardzo dużo uwagi, prowadząc własny tani sklep internetowy. Biorąc pod uwagę SEO, najwięcej uwagi poświęcamy zazwyczaj odpowiednio zoptymalizowanym treścią, czy strukturze linków, nie pamiętając przy tym o samej grafice. Jest to błąd, który może przynieść naszej witrynie wiele szkody, dlatego też warto odpowiednio zoptymalizować również grafiki, jeśli zależy nam na uzyskaniu jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Roboty wyszukiwarek to nie ludzie, którzy mogą zobaczyć, to co znajduje się na grafice, dlatego, jeśli zoptymalizujemy ją odpowiednio, będą one mogły „zobaczyć”, czyli przeczytać naszą intencję i zrozumieć co znajduje się na naszym sklepie internetowym. Dobrze zoptymalizowana grafika to nie tylko pozytywny wpływ na ranking wyszukiwarki Google, ale także wpływ na zajmowanie wysokich pozycji w wyszukiwarce Google Grafika.

3 wskazówki dotyczące optymalizacji grafiki

Unikalne i wysokiej jakości

Często słyszy się, że unikalne treści to podstawa, tak samo sprawa wygląda, jeśli chodzi o grafiki, im mniej standardowe „oklepane” grafiki, tym lepiej dla rankingu. Pamiętaj również o tym, aby miały one jak najlepszą jakość.

Dopasuj rozmiar

Rozmiar grafiki i ich typ mają także znaczenie dla optymalizacji SEO. Niestety, jeśli nie dostosujemy ich wagi, a umieścimy ich na stronie internetowej znaczną ilość, wówczas przyczynimy się do wydłużenia czasu ładowania się strony, a jest to jeden z głównych czynników wpływających na ranking. Poza tym wydłużony czas ładowania witryny negatywnie wpływa na samych odwiedzających ją użytkowników.

Tytuł obrazka oraz atrybut alt

Używaj tytułów i atrybutu alt, pamiętając o tym, aby wpleść w nie słowa i frazy kluczowe. Atrybuty alt nie są zazwyczaj widoczne dla użytkowników, chyba że z jakiegoś powodu nie można wyświetlić grafiki, są natomiast widoczne dla robotów wyszukiwarek, dzięki czemu wiedzą one, czego dotyczy dana grafika.

Jaki powinien być atrybut alt?

  • po pierwsze zawierać słowo kluczowe

  • po drugie powinien informować co znajduje się na grafice

  • po trzecie można go traktować jako rozwinięcie tytułu obrazka

Podsumowanie

Dobrze zoptymalizowana grafika, umieszczona na firmowej stronie internetowej, blogu czy w sklepie internetowym, będzie doskonale wspierać Twoje działania dążące do uzyskiwania jak najlepszych pozycji w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj o unikalności, odpowiednim formacie i rozmiarze grafiki, oraz tytule i atrybucie alt.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.