Wiadomości z Piekar Śląskich

Jak skutecznie zweryfikować pracownika?

  • Dodano: 2021-08-11 15:45

Usługi świadczone przez prywatnych detektywów wielu osobom kojarzą się głównie ze sprawami dotyczącymi zdrad małżeńskich. Warto tymczasem mieć świadomość tego, że ich zakres jest znacznie szerszy – obejmuje m.in. weryfikację pracowników.

Weryfikacja pracowników – dlaczego warto?

Zatrudnianie pracowników dla każdego pracodawcy oznacza niemałe ryzyko. Do rzadkości nie należą sytuacje, gdy osoby ubiegające się o konkretne stanowiska lub już na nich zatrudnione podają nieprawdziwe informacje dotyczące doświadczenia i kwalifikacji. Nabiera to szczególnego znaczenia zwłaszcza wtedy, gdy pełnienie określonej funkcji wiąże się z dostępem do poufnych informacji. Przyjęcie do pracy niewłaściwej osoby może narazić firmę na spore straty. Podobnie jest w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie, że pracownik działa na rzecz konkurencji. Zaufanie do załogi ma kluczowe znaczenie dla każdego przedsiębiorcy – jego trzon stanowi pewność co do uczciwości i wiarygodności jej członków. To najważniejsza przesłanka przemawiająca za weryfikacją pracowników przeprowadzoną przez prywatnego detektywa z Warszawy. Na stronie www.wywiad.net znajdują się szczegółowe informacje na temat tej usługi, która w Polsce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. 

Co obejmuje weryfikacja pracownika?

Każda agencja detektywistyczna w Warszawie, która zajmuje się weryfikowaniem pracowników na zlecenie klientów, wykonuje w ramach tej usługi ściśle określone czynności. Ich zakres może się co prawda różnić w zależności od konkretnego biura, niemniej najczęściej w rachubę wchodzi gromadzenie informacji na temat poprzedniego zatrudnienia danej osoby, odbytych przez nią szkoleń, pełnionych dotychczas funkcji, edukacji, stanu majątkowego i zadłużenia, przeszłości kryminalnej oraz ewentualnej współpracy z konkurencyjnymi firmami. Podpisując umowę z prywatnym detektywem z Warszawy, trzeba mieć na uwadze zapisy dotyczące działań mających na celu zdobycie wymienionych powyżej informacji. Z punktu widzenia zleceniodawcy zgromadzone w ten sposób dane odgrywają bardzo ważną rolę w procesie podejmowania decyzji personalnych. Zmniejszają także prawdopodobieństwo rozczarowań, które niejednokrotnie pociągają za sobą poważne konsekwencje – w tym ekonomiczne i wizerunkowe.

Weryfikacja pracowników – nie tylko przed zatrudnieniem 

W kwestii lojalności pracownika pracodawca nigdy nie może mieć stuprocentowej pewności – nawet jeśli kandydat na określone stanowisko zostanie wnikliwie prześwietlony pod kątem wiarygodności. Z tego względu warto zlecić prywatnemu detektywowi z Warszawy cykliczną weryfikację kadry zwaną też monitoringiem pracowniczym. W wielu firmach działających w Polsce jest to już standardem. Warto pamiętać, że tego typu czynności nie są niezgodne z obowiązującymi przepisami. Troska o bezpieczeństwo i stabilność firmy to aspekt niezwykle istotny dla wszystkich przedsiębiorców. Monitoring pracowniczy to skuteczne i sprawdzone narzędzie pozwalające zarządzać ryzykiem w firmie, co jest niezbędne dla jej sprawnego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.