Wiadomości z Piekar Śląskich

Jak tanio nadać paczkę za granicę?

  • Dodano: 2021-05-14 06:00, aktualizacja: 2021-05-17 14:06

Mówi się, że świat stał się małą wioską, w której odległości nie mają już tak wielkiego znaczenia. Przemieszczamy się bez większych ograniczeń po całym świecie, na całym globie rozproszeni żyją nasi znajomi i bliscy. Nawet w czasie utrudnień w podróżowaniu związanych z epidemią, nie chcemy ograniczać międzynarodowych kontaktów. Nic dziwnego zatem, że wielu z nas chce swobodnie i bezproblemowo nadawać przesyłki zagraniczne do wielu różnych państw na świecie. Z naszego kompendium dowiesz się, jak tanio wysyłać przesyłki zagraniczne i od czego zależy cennik przesyłek dostarczanych poza granicę Polski.

Jak nadać kurierską przesyłkę zagraniczną?

Przesyłki zagraniczne najszybciej i najtaniej wyślesz, korzystając z usług kurierskich. Aby nadać paczkę zagraniczną, musisz zamówić kuriera, a najprostszym sposobem na to jest złożenie zamówienia przez dedykowaną stronę internetową. Do wyboru masz wielu przewoźników, ale nie wszędzie ceny za przesyłki zagraniczne są równie atrakcyjne. Jeśli chcesz nadać paczkę zagraniczną najtaniej jak to możliwe, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług sprawdzonego brokera kurierskiego, takiego jak AlleKurier.pl, który oferuje tanie przesyłki zagraniczne i krajowe, w cenach znacznie niższych niż oferowane na stronach przewoźników. AlleKurier to pośrednik usług kurierskich, który w swoim zapleczu ma wiele renomowanych firm kurierskich z Polski i świata i umożliwia tanią wysyłkę paczek za granicę, do Unii Europejskiej i poza nią. Nadając przesyłki zagraniczne przez stronę AlleKurier.pl, masz szansę dokładnie wycenić koszt nadania każdej paczki i poznać pełen cennik przesyłek wysyłanych do różnych zakątków świata. Zamówienie kuriera rozpocznij od wypełnienia formularza, w którym znajdą się podstawowe informacje o Twojej przesyłce, m.in. rodzaj przesyłki, kraj nadania i doręczenia, waga, wymiary, ubezpieczenie. Podane przez Ciebie informacje pozwolą ustalić koszt wysłania paczki w oparciu o cennik przesyłek zagranicznych. W AlleKurier wybierasz też miejsce, z którego chcesz nadać paczkę. Kurier może ją odebrać od Ciebie, gdzie zechcesz: w domu, w pracy czy w wybranym punkcie odbioru. Gdy opłacisz usługę, spakuj dobrze przesyłkę i umieść na niej list przewozowy. Uwaga! Bądź szczególnie uważny podczas podawania danych adresowych i sprawdź, czy wszystkie dane na etykiecie są poprawne! Poprawne wpisanie adresu odbiorcy i nazwy kraju dostarczenia to podstawa, jeśli chcesz, by Twoje przesyłki zagraniczne docierały, gdzie trzeba i trafiały do odbiorcy na czas.

Od czego zależy cennik przesyłek zagranicznych?

Cennik przesyłek zagranicznych uwzględnia przede wszystkim odległość, jaką Twoja paczka musi przebyć, by dotrzeć do osoby, która na nią czeka. Najtańsze są oczywiście przesyłki zagraniczne wysyłane do Unii Europejskiej, a zwłaszcza do krajów sąsiednich, np. przesyłki do Niemiec. Im dalej Twoja paczka ma zawędrować, tym wyższy będzie koszt jej nadania. Stąd przesyłki zagraniczne kierowane np. do Chin czy USA będą wycenione drożej. Na cennik przesyłek zagranicznych mają wpływ również rodzaj przesyłki, jej waga i gabaryt. Na cenę wpłynie też rodzaj transportu, jakim do celu zmierzać będzie paczka. Transport drogowy będzie najtańszy, a morski i lotniczy związany z dalekimi krajami doręczenia - droższy. Wybór szybkiego transportu lotniczego, gdy nadajesz przesyłki zagraniczne do blisko znajdujących się krajów, będzie z pewnością droższy, ale za to często może skrócić czas dostawy, co może uratować Cię, gdy zależy Ci na szybkim dostarczeniu paczki lub za późno zabrałeś się za nadanie przesyłki. Pamiętaj też, że niektórych przedmiotów nie wyślesz za granicę, bez względu na cenę. Wyłączone z przewozu są m.in. ciecze, substancje niebezpieczne, dokumenty tożsamości, gotówka, dzieła sztuki, leki, narkotyki, broń.

Jak poprawnie adresować przesyłki zagraniczne?

Niezależnie od tego, czy będziesz drukować etykietę, czy zdecydujesz się odręcznie zaadresować paczkę, zwróć uwagę na to, by w adresie niczego nie zabrakło i nie wkradły się do niego błędy czy literówki. Przesyłki zagraniczne muszą pokonywać daleką drogę i tylko Twoja staranność przy adresowaniu listu czy paczki, może pomóc im dotrzeć na miejsce. Wypełniając formularz online, dokładnie uzupełnij wszystkie pola. Bardzo ważne jest podanie numeru telefonu nadawcy i odbiorcy oraz poprawne wpisanie nazwy kraju doręczenia. Przesyłki zagraniczne powinny być opatrzone anglojęzyczną nazwą kraju lub nazwą zapisaną w języku urzędowym obowiązującym w miejscu, do którego paczka jest kierowana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.