Wiadomości z Piekar Śląskich

Koniec z nudnymi posiłkami w pracy!

  • Dodano: 2023-09-29 14:30

Przygotowywanie posiłków do pracy dla wielu osób jest już porannym rytuałem. Niewiele osób jednak przygotowuje sobie jedzenie, które w pełni uzupełni energię utraconą w czasie pracy (nawet umysłowej!) i da siłę do jej kontynuowania, czy też jakichkolwiek innych czynności po pracy. Ja miałem ten problem przez długi czas. Brałem codziennie do pracy kanapki i wiecznie brakowało mi na wszystko siły. Chciałem przygotowywać sobie coś bardziej pożywnego, i brać ze sobą do pracy normalny obiad, jednak zawsze miałem problem ze spakowaniem go, ponieważ pojemniki gwarantujące szczelność nie nadawały się do podgrzewania w mikrofali. Uratował mnie catering dietetyczny.

Co ma do zaoferowania fit catering?

Ofertę cateringową odkryłem całkowicie przypadkiem. Szukałem w internecie sposobów na przygotowanie wartościowych posiłków do pracy i trafiłem na ofertę Dietific. Po szybkim zapoznaniu się z menu uznałem, że warto zdecydować się na zamówienie próbne i sprawdzić, jak dieta pudełkowa wygląda. Zdecydowałem się na posiłki jedynie do pracy w diecie Office. Spodobał mi się wybór drugiego śniadania. Można decydować pomiędzy kanapką, sałatką i zupą. Każdy znajdzie coś dla siebie. Drugim dostarczonym posiłkiem był obiad, który o dziwo mogłem wybrać sobie sam z menu. Dzięki temu można dobrać sobie to, co się lubi najbardziej. Ważne jest to, że jedzenie, które otrzymałem, było zapakowane idealnie do zabrania go do pracy. Podgrzanie obiadu w mikrofali zajęło chwilę i nie wymagało przekładania jedzenia do innych naczyń, dzięki czemu nie muszę nic więcej nosić do pracy.

Czy dieta pudełkowa dobrze smakuje?

Zamawiając pierwszy raz nie nastawiałem się na nic specjalnego. Byłem przygotowany raczej na jakość niższą niż oferowana w restauracjach, ponieważ brałem pod uwagę konieczność pakowania jedzenia. Myliłem się strasznie. Wszystkie dania, które otrzymywałem do tej pory, były najwyższej jakości. W smaku czuć, że catering dietetyczny Piekary Śląskie bazuje na składnikach najwyższej jakości. Zabieranie ze sobą do pracy przypraw nie byłoby zbyt wygodne dlatego istotne dla mnie było to, że nie musiałem posiłków doprawiać. Dobór poszczególnych potraw w posiłkach jest idealny, ponieważ wzajemnie się uzupełniają smakowo. Jestem pełen uznania dla kucharza, który wszystko przygotowuje i dla dietetyka, który układa menu. Według mnie są wyjątkowymi specjalistami w swoim fachu.

Jak dużo kosztuje catering dietetyczny?

Wszystko zależy od tego, jakiej wielkości plan dietetyczny wybierzemy. W przypadku oferty Dietific, z której korzystam, dieta Office ma dwa warianty:

  • #office - składający się z drugiego śniadania i obiadu,
  • #officemax - składający się z drugiego śniadania, obiadu i smoothie.

Ja bardzo szybko zdecydowałem się na bogatszą wersję i tego nie żałuję. Poza wyborem ilości posiłków wybrać możemy też jeden z trzech rozmiarów - S/M/L. Pamiętać trzeba, że catering dietetyczny jest tańszy, jeśli decydujemy się na dłuższą subskrypcję. W ten sposób cena posiłków do pracy na jeden dzień zaczyna się od 55zł. Moim zdaniem nie jest to drogie rozwiązanie, jeśli weźmie się pod uwagę chęć zjedzenia ciepłego posiłku w pracy. Alternatywą jest zamawianie jedzenia w pobliskich restauracjach, które zazwyczaj mają dosyć wysokie ceny i nie zawsze wysoką jakość. Przygotowywanie obiadów w domu oznacza również spory wydatek, a dodatkowo zainwestować musimy w odpowiednie pojemniki do ich bezpiecznego przenoszenia, oraz podgrzewania. Przeliczając wszystko wielokrotnie uznałem, że dieta pudełkowa będzie dla mnie najtańszym i zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem.

Czy fit catering dostarcza też jedzenie na cały dzień?

Jak najbardziej. Oferta diet jest bardzo duża i każdy znajdzie coś dla siebie. Większość diet składa się z pięciu posiłków, co pozwala rozłożyć je na cały dzień. Od przyszłego miesiąca mam sam zamiar przejść całkowicie na catering dietetyczny, żeby zaoszczędzić sobie czasu na zakupach i gotowaniu, nawet w weekendy.

Dieta pudełkowa Dietific okazuje się doskonałym wyjściem z sytuacji dla każdej osoby, która ma problem ze zorganizowaniem sobie odpowiednio zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków do pracy. Bez tracenia czasu i niedużym kosztem zyskać można solidne drugie śniadanie i obiad, które zregenerują nas po pracy i dadzą energię na dalszą część dnia.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.