Wiadomości z Piekar Śląskich

Matura z geografii - dla kogo jak się do niej przygotować?

  • Dodano: 2022-04-15 10:30

Dodatkowo każdy z maturzystów może przystąpić również do egzaminów z przedmiotów dodatkowych np. z geografii, historii, fizyki, biologii czy chemii. Egzamin maturalny z przedmiotów dodatkowych jest zdawany wyłącznie na poziomie rozszerzonym. Przystępowanie do egzaminów z dodatkowych przedmiotów jest dobrowolne i zależy od decyzji ucznia. 

Najczęściej o tym, czy dana osoba decyduje się na zdawanie egzaminów dodatkowych, decydują plany tej osoby na przyszłość. Jeśli ktoś planuje studiować medycynę, to jednym z warunków przyjęcia na studia jest z pewnością zdany egzamin maturalny z biologii i chemii, w przypadku studiów turystycznych konieczny może być egzamin z geografii, w przypadku prawa - jeszcze z innego przedmiotu. 

Egzamin maturalny z geografii - dla kogo?

Na przystąpienie do egzaminu maturalnego z geografii decydują się z reguły osoby wybierające się na studia z geografii, gospodarki przestrzennej, turystyki, ochrony środowiska, ekonomii, socjologii czy archeologii. Lista kierunków, na które uczeń może się dostać, mając zdaną maturę z geografii, jest stosunkowo szeroka i zróżnicowana. Czasami geografia jest przedmiotem wymaganym na dane studia, czasami jednym z przedmiotów do wyboru. 

Jak się dobrze przygotować do egzaminu maturalnego z geografii?

Geografia jest przedmiotem lubianym przez uczniów, do tego egzamin maturalny z geografii uchodzi za jeden z łatwiejszych egzaminów, z tego względu uczniowie dosyć często decydują się na zdawanie egzaminu z tego właśnie przedmiotu. Mimo że egzamin jest uważany za stosunkowo łatwy, to i tak należy się do niego dobrze przygotować, żeby osiągnąć satysfakcjonujący wynik na egzaminie. 

Pomocne w tym celu z pewnością będą podręczniki szkolne służące do nauki tego przedmiotu. Dodatkowo matura z geografii na pewno będzie prostsza, jeśli powtórzysz materiał z pomocą repetytorium. Dobre repetytorium pozwoli na usystematyzowanie posiadanej wiedzy, skupienie się na najbardziej istotnych tematach często pojawiających się na egzaminie, a także na identyfikację zagadnień, które nie zostały jeszcze przez ucznia opanowane w stopniu wystarczającym. 

Dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego to podstawa. Tylko dzięki temu możliwe jest osiągnięcie dobrego wyniku, a także ograniczenie stresu wynikającego z konieczności zdawania tak ważnego egzaminu. Na szczęście w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele publikacji, które pomagają w dobrym przygotowaniu się do egzaminów.


Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.