Wiadomości z Piekar Śląskich

Niezapomniana podróż kamperem – gdzie pojechać?

  • Dodano: 2018-10-10 11:30

Miłośnicy karawaningu doskonale wiedzą, że podróż samochodem kempingowym do niezapomniana i pełna emocji przygoda. Dołącz do grona tych szczęściarzy i dowiedz się, gdzie pojechać kamperem.

Podróż samochodem kempingowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uwielbiają aktywne spędzanie czasu. Podczas takiego urlopu spontaniczność bierze górę, tutaj nie ma miejsca na nudę. W końcu jadąc tam, gdzie nas oczy poniosą możemy odwiedzić wiele ciekawych i niespotykanych dotąd miejsc. Jednak mimo zamiłowania do spontanicznych rozwiązań, od czasu do czasu jakiś cel podróży warto mieć. Jeżeli również tak uważasz sprawdź, gdzie pojechać kamperem.

Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie

Pamiętaj, że bez względu na to, czy udajesz się w podróż kamperem po Polsce, czy decydujesz się na niezapomnianą przygodę poza granicami kraju, musisz posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Na szczęście w dzisiejszych czasach polisy ubezpieczeniowe kamperów okazują się być nie tylko bardzo korzystne, lecz również niedrogie. Wejdź na stronę https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/ i zdecyduj się na rozwiązanie, jakim jest sprawdzona polisa ubezpieczeniowa dla samochodu kempingowego.

Najciekawsze miejsca w Polsce

Wbrew pozorom, w Polsce ciekawa podróż kamperem wcale nie stanowi większego problemu. Z roku na rok polskie drogi wyglądają coraz lepiej, a miejsc na postój samochodem kempingowym pojawia się coraz więcej. Miłośnicy karawaningu zgodnie twierdzą, że najlepsze miejsca na podróż to cały nadmorski pas. Mieszkając w kamperze ujrzymy nie tylko piękne widoki, lecz również nie będziemy musieli martwić się o drogie hotele, czy wygodne miejsca na chwilę odpoczynku.

Najlepsze miejsca za granicą

Choć Polska obfituje w ciekawe miejsca na podróż samochodem kempingowym, nie brak ich także poza granicami kraju. Fani tego typu przygód najczęściej preferują Skandynawię, Austrię, Niemcy, Francję, Włochy, a niekiedy także Grecję i inne kraje na południu Europy, w których nawet jesienną porą notuje się dość wysokie jak na ten czas temperatury.

Co zabrać ze sobą w podróż samochodem kempingowym?
Wyposażenie i rzeczy osobiste

Przed wyjazdem należy uzupełnić kamper o niezbędne wyposażenie, jakim są garnki, sztućce, ręczniki, środki czystości i te przeznaczone do higieny osobistej. Czyli wszystko to, czego używamy na co dzień w domu. Kolejną rzeczą jest odzież i obuwie. Tutaj także trzeba pakować się z rozmysłem. Najlepiej wciąż ubrania na każdą pogodę, czyli nie tylko te na ciepłe dni, ale także takie, które posłużą nam w razie niepogody i niekorzystnych anomalii pogodowych.

Jedzenie i napoje

Zanim zdecydujemy się na podróż samochodem kempingowym, warto sporządzić poglądowy jadłospis na czas podróży. Poglądowy dlatego, że w trasie niejednokrotnie może on ulec zmianie, jednak warto spisać listę posiłków żeby wiedzieć, co musimy kupić przed wyjazdem. To z pewnością pozwoli nam na zakup odpowiednich produktów i zmniejszy prawdopodobieństwo, że niespodziewanie czegoś nam zabraknie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.