Wiadomości z Piekar Śląskich

Ogrodzenia PCV - plastik wypiera drewno

  • Dodano: 2018-02-23 14:45

Trendów w budowie domów jednorodzinnych jest całkiem sporo. Wszystko zależy od tego, jakim dysponujemy budżetem. Dla każdego znajdzie się coś modnego, pod jego finanse. Jednak jest na rynku trend, z którego korzystają zarówno bardzo zamożni, jak i żyjący na optymalnym poziomie. Są to ogrodzenia PCV.

Moda w domu
Czy stawiając dom należy kierować się aktualną modą? Niekoniecznie. Głównie dlatego, że to, co dziś uchodzi za modne i trendy, za kilka lat może już takie nie być. Możemy również zostać niezrozumiani przez osoby, które nas odwiedzą Przeczytamy w piśmie branżowym, że za styl szyku uchodzi pomalowanie ścian zewnętrznych domu na wściekły róż i to zrobimy. Wtedy z  pewnością nasze gniazdko stanie się lokalną atrakcją. Jednak w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Dlatego przy tak ważnej i przyszłościowej inwestycji, jak budowa domu, trzeba kierować się przede wszystkim własnym gustem i zdrowym rozsądkiem. Dom powinien, w założeniu, być funkcjonalny oraz podobać się nam. Kierowanie się modą to nie zawsze dobre wyjście, zwłaszcza, gdy ta moda nie ma nic wspólnego z praktyką.
 

Ogrodzenia PCV - modne i praktyczne
Nie oznacza to, że wszystko, co nowe jest złe i należy kierować się zasadami sprzed 30 lat. Gdyby tak było, nikt by nie wpadł na pomysł stworzenia ogrodzeń z PCV. A takie płoty istnieją. Ba, nawet całkiem dobrze się sprzedają i powoli wypierają z rynku ogrodzenia produkowane z drewna czy metalu. Co jest powodem takiej popularności ogrodzeń PCV? Z pewnością ich cena. Pojedyncza plastikowa sztacheta jest bardzo tania. Gdyby porównać koszt jednego przęsła z taką samą długością ogrodzenia PCV, przewaga jest po stronie tego drugiego.

Jednak cena to nie jedyna zaleta. Montaż standardowego płotu nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Potrzeba wylać sporo betonu, specjalistycznego sprzętu, czasu i wiedzy. A jeżeli tego nie mamy, to dodatkowych pieniędzy na fachową ekipę, która postawi płot za nas. Natomiast ogrodzenia PCV są banalne w montażu. Z tym zadaniem poradzi sobie nawet osoba, która nie ma doświadczenia w tego typu pracy. Wystarczy zwykły śrubokręt i wolny dzień.
 

Niskie koszty utrzymania
Ogrodzenia PCV są również o wiele prostsze i mniej kosztowne w utrzymaniu. W przeciwieństwie do płotów metalowych są odporne na korozję, dzięki czemu nie trzeba ich malować co jakiś czas. Podobnie wygląda różnica między plastikiem a drewnem. Ten pierwszy nie poddaje się niszczycielskiemu działaniu warunków atmosferycznych. Oznacza to, że wybierając ogrodzenia PCV oszczędzamy pieniądze i czas w przyszłości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.