Wiadomości z Piekar Śląskich

Okna i ich parametry - dlaczego ta wiedza jest bardzo przydatna?

  • Dodano: 2020-05-28 12:30

Kupując okna warto wiedzieć, jakie elementy najlepiej porównywać ze sobą. Wówczas wybór odpowiedniego modelu będzie dla nas o wiele łatwiejszy. Jakie parametry wpływają więc na jakość okna?

Okna – czym jest karta wyrobu?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zakup okien nie należy do najtańszych inwestycji. Jednak próba radykalnego ograniczenia kosztów na tym polu może nie być dobrym posunięciem. Zwłaszcza, że przedziały cenowe poszczególnych modeli okien są mocno zróżnicowane. Dlatego warto najpierw określić swoje potrzeby i szukać produktów, które są w stanie je spełnić. Pomóc w tym może nam chociażby karta wyrobu. Znajdziemy w niej wszelkie dane dotyczące parametrów okna. Możemy je podzielić na dwie grupy. W pierwszej znajdziemy wszelkie informacje na temat danych konstrukcyjnych naszego okna. Będą więc to parametry dotyczące odporności na obciążenie wiatrem, wodoszczelności czy przepuszczalności powietrza. W drugiej natomiast znajdziemy wszelkie informacje odnoszące się do właściwości użytkowych okna. Mowa tu o akustyce, przenikaniu ciepła, czy poziomie zabezpieczeń chroniących przed włamaniem.

Kupujemy okna – o czym nie zapominamy?

Spośród tych wszystkich informacji użytkowych warto zwrócić uwagę chociażby na współczynnik przenikania ciepła. To kluczowy parametr, który musi być przez producentów utrzymany na odpowiednim poziomie. W tym roku modele fasadowe muszą spełniać kryterium poniżej 1,1 W/m2K, a modele dachowe poniżej 1,3 W/m2K. Od następnego roku wskaźnik ten będzie musiał być jeszcze niższy o 0,2. Dzięki temu uda nam się zredukować utratę ciepła w domu i obniżyć koszty ogrzewania. Poza tym warto zwrócić uwagę na inne parametry. Szczególnie jeśli chodzi o akustykę i stopień przenikania światła. Na tej stronie znajdziesz wysokiej jakości okna od polskich producentów https://zebrano.eu/oferta/okna/. Sprawdzenie ofert w internecie to pierwszy krok dobrego researchu. Spotkanie z ekspertem w salonie natomiast może pomóc nam podjąć ostateczną decyzję. Dlatego zanim dokonamy zakupu, to przygotujmy się w ten sposób do tego kroku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.