Wiadomości z Piekar Śląskich

Połączyć naukę i pracę? Z notatek.pl to możliwe!

  • Dodano: 2019-11-29 13:30, aktualizacja: 2020-01-16 13:46

Rok akademicki zaczyna się wkrótce. W życiu większości studentów panuje teraz prawdziwy chaos. Niektórzy jeszcze szukają mieszkań, część jest w trakcie przeprowadzki. Bardziej zapobiegliwi rozglądają się za pracą, która pozwoli im się utrzymać lub przynajmniej dorobić do stypendium, czy choćby tego, co wysyłają rodzice. Serwis notatek.pl doradza studentom jak najmniejszym kosztem pogodzić pracę z nauką. Okazuje się, że jest to całkowicie realne.

Praca na studiach? Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej

Część z nas zna to z autopsji – na początku roku akademickiego skupiamy się na życiu towarzyskim, przygotowujemy się do zajęć. Myślimy, że na pracę będzie jeszcze czas. Na początku października zazwyczaj mamy jeszcze pieniądze, dlatego działalność zarobkowa schodzi na dalszy plan. Tu popełniamy największy błąd, gdyż początek roku akademickiego to najlepszy czas na podjęcie choćby dorywczej pracy. Na pierwszych zajęciach panuje duży luz, a sesja wydaje się nam odległą przyszłością. Dodatkowo jeżeli zaczniemy pracę na samym początku roku akademickiego, być może będziemy mieli możliwość dostosowania do niej naszego planu zajęć.

Zastanówmy się – dodatkowe pieniądze są najbardziej potrzebne przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy chcemy kupić prezenty naszym najbliższym, a także (z wiadomych przyczyn) przed samymi wakacjami. Praca zarobkowa będzie wówczas szczególnie trudna, ponieważ jest to czas nauki do sesji. Osoby, którym zależy na studiach, nie powinny rezygnować z nauki w tym okresie. Doświadczony zespół notatek.pl radzi: zacznijcie pracę już na początku października, a jeżeli macie taką możliwość – nawet wcześniej. Później będzie tylko trudniej.

Jak znaleźć pracę, która spełni nasze oczekiwania?

Notatek.pl doskonale zdaje sobie sprawę, że większość studentów ma poważne obawy związane z pracą zarobkową. Część z nich nie ma pojęcia co chciałoby robić, inni obawiają się, czy uda się im połączyć działalność zarobkową z nauką, jeszcze inni nie chcą rezygnować z życia towarzyskiego. Przekonujemy, że praca na studiach nie jest takim problemem jak się niektórym młodym ludziom wydaje. Przede wszystkim student, zwłaszcza uczący się w pełnym wymiarze godzin nie musi pracować na cały etat. Obecnie można z łatwością znaleźć oferty pracy, płatnych staży czy praktyk w niepełnym wymiarze godzin. To student decyduje, czy będzie pracował na pół, a może nawet na jedną czwartą etatu. Większość firm, które zatrudniają osoby uczące się gwarantuje elastyczne godziny pracy.

Możliwości zarabiania pieniędzy na studiach jest wiele, dlatego każdy ma szansę dostosować je do swoich potrzeb i preferencji.

Notatek.pl pomaga wszystkim, którzy obawiają się procesu rekrutacyjnego. Podpowiemy naszym czytelnikom jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także co zrobić, żeby poradzić sobie podczas pierwszych dni w nowej pracy. Bazujemy na własnych doświadczeniach, współpracujemy również z ekspertami od zarządzania czasem i planowania kariery, a także pracownikami firm, którzy na co dzień zajmują się rozmowami rekrutacyjnymi.

Z notatek.pl pogodzisz pracę z nauką

Mamy świadomość, że nauka jest Twoim priorytetem i w tym okresie życia nie możesz całkowicie poświęcić się pracy zawodowej. Pomożemy Ci wygospodarować czas na naukę, a także dostarczymy Ci niezbędnych materiałów. Serwis notatek.pl zajmuje się między innymi gromadzeniem materiałów do nauki ze wszystkich uczelni wyższych w Polsce. Dzięki nam bez wychodzenia do biblioteki przygotujesz się do kolokwium czy egzaminu. Podczas wykładu nie musisz również skupiać się na notowaniu, bo wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na naszym portalu. Jeżeli noatki to za  mało, mozesz zawsze sprawdzić nasze kursy video: https://notatek.pl/kursy-wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.