Wiadomości z Piekar Śląskich

Pomysł na weekend - loty w tunelu aerodynamicznym

  • Dodano: 2017-11-29 13:15

Chcesz spędzić ten weekend inaczej niż zawsze? Wykup dla siebie i bliskich lot w nowym tunelu aerodynamicznym w Katowicach i poczuj swobodne spadanie!

Swobodne spadanie to najbardziej ekscytujący moment podczas skoku spadochronowego – to właśnie wtedy możemy spadać w kierunku ziemi jeszcze bez otwartej czaszy spadochronowej. Prędkość spadania wynosi wtedy nawet 200 kilometrów na godzinę. Dotychczas nie było żadnych bezpiecznych i ogólnodostępnych alternatyw dla swobodnego spadania – teraz jednak jest rozwiązanie, a mianowicie tunel aerodynamiczny. Czym dokładnie są aerotunele i jak można w nich latać?

Tunel aerodynamiczny – co to jest?

Zasadniczo tunele aerodynamiczne używane są w badaniach aerodynamiki. W takim tunelu generuje się ciągły ruch powietrza, a następnie umieszcza się w nim różne obiekty, obserwując przepływ powietrza i jego siłę działającą na obiekt.

Dzisiaj jednak stosuje się też jeszcze jeden rodzaj tunelu aerodynamicznych, a mianowicie tunele pionowe. W tym przypadku wentylatory umieszczane są w pionowej konstrukcji i potrafią generować strumienie powietrza wiejące z dołu do góry z prędkością nawet powyżej 300 kilometrów na godzinę.

Taka konstrukcja powoduje, że pionowe tunele aerodynamiczne stały się elementem treningów skoczków spadochronowych. Wiejące powietrze z tak dużą prędkością pozwala na unoszenie się człowieka nad siatkowym podłożem, dając efekt podobny do swobodnego spadania. Teraz z tuneli aerodynamicznych może korzystać każdy z nas. To kapitalna rozrywka!

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Do lotów nie potrzebujemy żadnego szczególnego przygotowania – długich szkoleń, treningów czy badań lekarskich. Na początku wykonujemy rezerwacje na dogodny dla nas termin. Gdy jesteśmy już na miejscu, bierzemy udział w krótkim, 10-minutowym instruktażu, podczas którego dowiadujemy się, jak należy postępować w aerotunelu. Odbieramy też wyposażenie – gogle, kask, kombinezon. Tak przygotowani możemy wejść do tunelu.

W tunelu aerodynamicznym przez cały czas przebywamy pod okiem instruktora, który odpowiada za kwestie bezpieczeństwa. Pomaga nam on również z przybraniu odpowiedniej pozycji i pokazuje, jak można ją zmieniać.

Minimalny okres przebywania w tunelu aerodynamicznym to najczęściej 3 minuty. Chociaż może wydawać się, że to naprawdę niewiele, to jednak w porównaniu do skoków spadochronowych to długi czas. W przypadku skoków swobodne spadanie trwa 30-60 sekund, zatem w aerotunelu możemy przez przebywać przez dłuższy czas – także jako wielokrotność wspomnianych 3 minut.

Gdy latanie w tunelu przypadnie nam do gustu, możemy też zdecydować się na wykupienie szkolenia, podczas którego instruktor zaprezentuje nam różne ewolucje, jakie możemy wykonać w powietrzu.

Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym?

Ceny lotów wcale nie są bardzo wysokie – rozpoczynają się od około 200-250 złotych w zależności od tunelu. W przypadku zakupienia pakietów możemy liczyć na dodatkowe obniżki, dlatego warto zabrać rodzinę czy znajomych i razem bawić się jeszcze lepiej.

Do skorzystania z oferty zaprasza działający w Katowicach tunel aerodynamicznych Flyspot. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju, który zapewnia swoim klientom niezapomniane emocje. Za 3-minutowy lot dla osoby poniżej 18. roku życia zapłacimy tu 219 złotych, z kolei dla osoby dorosłej 249 złotych. Czeka też wiele ciekawych promocji.

Formularz rezerwacji, dokładne informacje o ofercie oraz cennik można znaleźć już teraz na stronie internetowej: katowice.profly.pl.

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Grześ

    Ooo dzięki za podpowiedz już wiem co będę robił w weekend. Podjadę do Leszcza do takiego obiektu bo mam najbliżej i będę latał. Zobaczymy jak to jest

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.