Wiadomości z Piekar Śląskich

Regionalny kierownik sprzedaży w branży farmaceutycznej? Kto może podjąć taką pracę?

  • Dodano: 2020-02-14 12:00

Jest wiele wartościowych zawodów, które umożliwiają nie tylko rozwój, ale również wysokie profity. Zaczynając pracę od stanowiska przedstawiciela handlowego w branży farmaceutycznej można piąć się po kolejnych szczeblach kariery i zostać regionalnym kierownikiem sprzedaży.

Taka osoba ma bardzo odpowiedzialne zadanie np. koordynowania pracy kilku aptek, w związku z tym może liczyć na wynagrodzenie znacznie wyższe niż 9000 zł brutto. jest to stanowisko managerskie, na którym zarobki mogą sięgać nawet 14 tys. zł brutto.

Regionalny kierownik w branży farmaceutycznej - jakie są wymagania?

Osoba, która chce podjąć pracę regionalnego kierownika w branży farmaceutycznej musi posiadać wykształcenie wyższe w zakresie farmacji. Zarządzanie aptekami wymaga kontaktu z klientami biznesowymi i znajomości branży. Poza wykształceniem potrzebne są również umiejętności managerskie, najlepiej studia, np. podyplomowe w tym kierunku. To profil idealnego kandydata, jeśli chodzi o wykształcenie. Ważne jednak jest również doświadczenie w zarządzaniu zespołem, a także branży farmaceutycznej. Na taką pracę mogą zdecydować się zatem, również magistrowie farmacji pełniący uprzednio funkcję kierownika apteki. Poza tym rzecz jasna wymagane są zdolności komunikacyjne, a także prawo jazdy kat. B. Praca może być wykonywana na terenie nie tylko powiatu, ale nawet całego województwa.

Czy warto wybrać pracę managerską w branży farmaceutycznej?

Niewątpliwie wybór stanowiska regionalnego kierownika w branży farmaceutycznej wiąże się z dużym prestiżem. Warto podkreślić, że nie jest to jeszcze koniec ścieżki kariery, gdyż można awansować na koordynatora ogólnopolskiego, a w przypadku firm międzynarodowych również międzynarodowego. Taka praca daje spore możliwości rozwoju zawodowego, dlatego rozpoczęcie od przedstawiciela handlowego czy pracy w aptece wcale nie musi oznaczać końca rozwoju.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.