Wiadomości z Piekar Śląskich

W jaki agregat prądotwórczy warto zainwestować?

  • Dodano: 2018-10-16 13:15

Awaria zasilania może spowodować wiele szkód, zwłaszcza jeśli trwa długo. By uniknąć przykrych niespodzianek, konieczne będzie zainwestowanie w dobry generator prądu, do którego będzie można podpiąć wszystkie niezbędne urządzenia. Oczywiście parametry agregatu powinny być priorytetem przy zakupie, bo od nich będzie zależało czy faktycznie będzie wydajny.

Jak dobrać agregat do potrzeb?
Wybór generatora prądu zwłaszcza dla osób, które nie mają rozeznania w tym temacie na pewno będzie trudnym zadaniem. By urządzenie faktycznie spełniało oczekiwania należy najpierw zastanowić się jaki rodzaj agregatu będzie potrzebny czy jednofazowy, czy trójfazowy. Oczywiście rodzaj odbieranej mocy też jest ważny, bo w przypadku zasilania urządzeń RTV czy sprzętów kuchennych niezbędny okaże się odbiornik rezystancyjny, do ogrzewania elektrycznego indukcyjny a w niektórych przypadkach wymagany będzie odbiornik nieliniowy. Tutaj na pewno pomoc fachowców okaże się wybawieniem z problemu.

Moc agregatu to ważny parametr!
Tak, bo od niego będzie zależała wydajność. Chcąc sprawdzić jaki generator sprawdzi się w przypadku podpięcia do niego kilku urządzeń należy policzyć ile prądu pobierają. Sumując wartości uda się dopasować go do faktycznych potrzeb. Wybierając model o mniejszej mocy niestety może okazać się iż podłączone sprzęty nie będą działały. Na rynku jest duży wybór wśród agregatów, a poszczególne modele różnią się nie tylko ceną, lecz właśnie parametrami i przeznaczeniem. Przy zakupie na pewno pomocna będzie karta techniczna agregatu, która udostępniana jest przez każdego producenta, bądź można zapoznać się z atrakcyjną ofertą epssystem.pl, gdzie na pewno uda się znaleźć produkt na miarę potrzeb.

Paliwo czy diesel?
Trudno jest jednoznacznie stwierdzić który generator prądu będzie najlepszy czy ten z silnikiem benzynowym, czy diesel. W sezonie zimowym agregat z sinikiem diesla może niestety zawodzić, jednak z drugiej strony to paliwo jest tańsze i bardziej bezpieczne, jeśli chodzi o przechowywanie. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie porównanie zużycia paliwa, jakie podaje producent, biorąc pod uwagę fakt, że jeśli generator będzie pracował na pełnych obrotach zużycie na pewno wzrośnie. Jeśli chodzi o cenę nie ma tutaj dużej rozbieżności, więc tę kwestię można pominąć.

Czy o agregat trzeba dbać
Oczywiście, że tak, tak samo, jak o każde urządzenie. Patrząc na fakt, iż generator będzie wymagał dużego nakładu finansowego, powinie być:
   - wykorzystywany tylko i wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem
   - serwisowany. Nie należy samodzielnie podejmować prób naprawy generatora bądź modyfikować go
   - użytkowany tak, by podczas ciągłej eksploatacji moc znamionowa nie została przekroczona
   - opróżniany z paliwa, jeśli ma być przez dłuższy nie będzie używany

Inwestując w agregat z silnikiem czterosuwowym, należy pamiętać, by wymieniać olej. Oczywiście generator musi przepracować określoną ilość godzin. Takie wiadomości można bez trudu znaleźć w instrukcji obsługi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.