Wiadomości z Piekar Śląskich

Zegarek z lokalizatorem dla dziecka - jak wybrać?

  • Dodano: 2021-05-31 10:45

Gdzie jest twoje dziecko? Chcesz zawsze znać odpowiedź na to pytanie, kiedy twoja pociecha zacznie już samodzielnie chodzić do szkoły, do kolegów i koleżanek, jeździć po osiedlu na rowerze czy chodzić na boisko i plac zabaw? To całkiem zrozumiałe i mieści się w zakresie sprawowania kontroli rodzicielskiej nad pociechą.  Jak jednak wybrać lokalizator dla dziecka? Czym kierować się przy jego zakupie?

Podstawowa zasada działania lokalizatora

Zanim przystąpisz do wyboru lokalizatora dla dziecka, powinieneś wiedzieć, w jakim celu jest on wykorzystywany. Przede wszystkim urządzenie to powinno pokazywać na żądanie opiekuna bieżącą lokalizację pociechy, która nosi go np. na nadgarstku. Bardzo często bowiem lokalizatory dla dzieci (np. https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch/) są wkomponowane w smartwatch. Łatwo się go nosi i maluch może mieć go cały czas przy sobie. 

Lokalizator obsługiwany powinien być przez intuicyjną aplikację, w której w każdym momencie możesz sprawdzić aktualne miejsce, w którym jest dziecko. Ważne jest, by kupowany sprzęt pokazywał lokalizację użytkownika z dużą dokładnością. Na otwartej przestrzeni takie urządzenia najczęściej bazują na wskazaniach GPS, czyli systemu satelitów krążących po orbicie okołoziemskiej. Jeśli dziecko jest więc na dworze, zlokalizować możesz je z dokładnością do kilku metrów. Dobrze by było, aby urządzenie to opierało się także na wskazaniach innych systemów – sygnału operatora telefonii komórkowej lub też sygnału Wi-Fi, co pomoże w dokładniejszym ustaleniu położenia dziecka w budynkach.

Ciekawą funkcją jest oznaczanie stref bezpiecznych w aplikacji i uzyskiwanie za pośrednictwem lokalizatora informacji o ich przekroczeniu przez pociechę. Możesz ustanowić w aplikacji, że dziecko w danych godzinach może przebywać na wybranym obszarze, np. szkoły i boisk wokół niej, a jeśli twoja pociecha opuści strefę bezpieczną, dostaniesz natychmiast alert na swój telefon. 

Lokalizator jako telefon komórkowy

Zamiast wyposażać dziecko w lokalizator oraz smartfon, można połączyć te dwa urządzenia w jedno i kupić smartwatch z lokalizatorem i opcjami telefonicznymi. Będą one działać jednak tylko wtedy, gdy zegarek będzie wyposażony w kartę SIM. Sprawdzić trzeba, czy producent dołącza do niego zarejestrowaną kartę, jak firma Calmean (https://www.calmean.com/), czy też trzeba ją kupić we własnym zakresie.

Karta ta powoduje, że smartwatch z lokalizatorem pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych, na wywoływanie nagłosu w otoczeniu dziecka oraz na wysyłanie wiadomości tekstowych. 

Ważnym elementem lokalizatora jest przycisk SOS, który pozwala na natychmiastowe wezwanie pomocy przez dziecko, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli np. dozna urazu na placu zabaw, po jednym naciśnięciu takiego przycisku wezwie na pomoc rodziców, którzy otrzymają wskazanie dokładnej lokalizacji dziecka.

Wybierz sprzęt, który ma wiele użytecznych dla ciebie i twojego dziecka funkcji, a poza tym solidną, najlepiej wodoodporną obudowę i dodatkowe gadżety, które przypadną do gustu młodego użytkownika. To może być dobry prezent na dzień dziecka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.