Wiadomości z Piekar Śląskich

38-letni kierujący potrącił cyklistkę! Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala

  • Dodano: 2022-08-11 06:30, aktualizacja: 2022-08-10 19:47

Piekarscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny wypadku z udziałem rowerzystki, do którego doszło przedwczoraj w godzinach popołudniowych na ulicy Bytomskiej. 38-letni kierujący oplem potrącił 65-letnią rowerzystkę, która w ciężkim stanie została zabrana do szpitala.

Potrącenie na Bytomskiej

Do wypadku drogowego doszło przedwczoraj około godziny 18:30 na ulicy Bytomskiej za skrzyżowaniem o ruchu okrężnym "Kopalni Julian" w kierunku Bytomia. Jadący osobowym oplem 38-letni mieszkaniec Piekar potrącił jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kierująca jednośladem 65-letnia mieszkanka Bytomia, doznała poważnego urazu głowy i w ciężkim stanie została zabrana do szpitala. Piekarscy policjanci aktualnie wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo już, że kierujący oplem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Świadkowie wypadku proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich przy ul. Kalwaryjskiej 62, tel. 47 85 322 00, 112 lub inną jednostką Policji.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujących rowerami zachęcamy do korzystania z kasków, które niejednokrotnie mogą uratować życie. Niezmiennie do kierujących apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości i wzmożoną czujność w trakcie wykonywania manewrów omijania, wymijania lub wyprzedzania niechronionych uczestników ruchu, takich jak piesi i kierujący jednośladami. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również