Wiadomości z Piekar Śląskich

Akcja "Alkohol i narkotyki" w Piekarach Śląskich

  • Dodano: 2024-03-29 10:45

Przedwczoraj piekarscy policjanci przy współpracy z Komisariatem Autostradowym Policji w Gliwicach oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzili na terenie miasta akcję pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających, a także osób mogących posiadać substancje zabronione.

Cel: wyeliminowanie kierowców pod wpływem substancji

Działania policjantów ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, a także osób mogących posiadać substancje zabronione. Policjantów z piekarskiej drogówki wsparli mundurowi z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, a także policyjni wywiadowcy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zabezpieczyła miejsca działań, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem używek. Policjanci podczas akcji wykorzystali nowoczesny sprzęt do badania zawartości w organizmie alkoholu oraz narkotyków. 

Kierowco! Takie kary Cię czekają jak będziesz jeździć pod wpływem

Mundurowi przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu środków odurzających jest przestępstwem grożącym karą do 3 lat więzienia. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Sąd może orzec również karę grzywny i publikację wyroku do informacji publicznej. Zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC, w razie uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: KMP Piekary Śląskie / fot. KMP Piekary Śląskie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również