Wiadomości z Piekar Śląskich

Centrum Aktywności przy ul. Kotuchy gotowe

  • Dodano: 2021-11-22 06:30, aktualizacja: 2021-11-21 14:25

Zakończyły się prace przy budowie Centrum Aktywności w Brzezinach przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15.

W ten sposób powstały: wielofunkcyjne boiska, siłownia zewnętrzna, ścieżka zdrowia, plac zabaw oraz rolkowisko. Wybudowano też nowe oświetlenie, chodniki oraz elementy małej architektury. Koszt inwestycji to 885 599,85 zł, a zadanie było realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Dla starszych i młodszych

W ramach projektu powstał boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 22 x 36 m. Nawierzchnia wraz z podbudową stanowią warstwy przepuszczalne dla wody. W jego obrębie zlokalizowane zostało: boisko do piłki ręcznej/nożnej o polu gry 32 x 18 m, boisko do koszykówki – dwa obiekty o wymiarach 15 x 21 m każdy, a także boisko do siatkówki o rozmiarze 18 x 9 m. Całość została wyposażona w niezbędną infrastrukturę boiskową, w tym piłkochwyty o wysokości 6 metrów.

Strefa siłowni zewnętrznej mieści blisko 180 m2 i zawiera cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi utworzona została na powierzchni około 110 m2. W tej strefie powstało łącznie pięć urządzeń.

Plac zabaw powstał w wydzielonej ogrodzeniem strefie o powierzchni ponad 170 m2, wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstały: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią.

Nie zabrakło też rampy dla deskorolek czyli tzw. half pipe – strefa ta obejmie powierzchnię blisko 100 m2. Górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami. Ten element szybko zapewne stanie się jednym z ulubionych miejsc piekarskich rolkarzy.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności są elementy małej architektury czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci.

To kolejne miejsce na terenie naszego miasta, które przeszło prawdziwa metamorfozę i stało się miejscem przyjaznym dla dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu PiekarySlaskie.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również